bugün

ÜVey çocuktur kürtler ülkemizde.Batıdaki bunu reddeder umarsızca..iddalar sürer ortaya tutarsızca.
Korkmaktadır çünkü ekmeğini bölüşmekten..
Kafaların ikiye bölündüğü bir ülkede,sınırların bir olması bir gösteriştir başka da birşey değildir.
Madem batı bu kadar istemiyor kürtleri,bırakın kardeşim kursunlar devletlerini..
Ama yok..Lafa gelince ankaradan ötesini kesip atacaksın diyen bir batılı,arkasından şehit cenazelerinde vatan bölünmez! diye haykırır.
Bu ülkenin tek sorunu batısıdır aslında..
(bkz: kurt cocuklarinin ebeveyn ozgurlugu/#4249933)
bunun pek çok nedeni vardır, her kürt çocuğu mudur çocukluğunu yaşayamayan, sonra hangi savaştan bahsediyoruz savaş değil gerilla mücadelesi yapan düzensiz bir çapulcu topluluğu ile düzenli ve her şeyi ile var olan bir ordunun çarpışmasıdır sadece . Kürt çocuklarının değil, doğu ve güneydoğu'da yaşayan aile planlamasından bi haber, zamanında devletin ve hatta kendi ırkdaşlarının dahi yalnız bıraktığı, hiç bir şeyin doğru düzgün yetişmediği, yetişenin de doğru düzgün para etmediği yerde tabi ki hem anne babasının, kısmen devletin ve kendi ırkdaşlarının kurbanı olan çocuklardır. Yoksa nice aşiretler, nice zenginler oralı değiller midir de kendi memleketlerine yatırım yapıp geleceklerini kurtarmaya çalışmazlar hem bu ülkenin hem de kürt çocuklarının...
PKK'nın Aktütün olayı için "9 arkadaşımızı kaybettik" açıklamasının yer aldığı internet sitesinden bir haber başlığıdır. Sitenin ve editoryal zihniyetinin ne konseptte olduğu zaten gayet açık. Komünizmin daha doğrusu soyalizmin ne şekilde savunulacağını yalan yanlış öğretmeye çalışan insanların "eziliyoruz, dışlanıyoruz, vuruluyoruz" diye ağlarken, tek gözüyle kendi halkına nişan almasını bir şekilde anlamayan bu kuş beyinliler ne yazık ki bu konuda haklıdırlar.

En iyi savunmanın saldırmak olduğunu düşünen bu yayın organının belirttiği gibi Kürt Çocuklar çocukluklarını yaşayamamaktadırlar. Haber içeriği olarak baktığınızda tamamen taraflı olması neticeyi değiştirmemektedir. Bu çocukların her an karışmaya müsait bir ortamda yaşadıkları gayet açık. Diken üstünde bilye oynamak, top diye çuhadan bir öbeği iple bağlamak, en büyük eğlence olarak çember çevirmek bir çocuk için ne kadar yeterlidir... Peki ya eğitim? Sitede suçlanan Türkiye Cumhuriyeti'nin gönderdiği ve çocukluğunu yaşayamayan o küçümenlerin ağabey ve ablaları tarafından vurulan öğretmenlerin veremediği o eğitim? Bunun suçlusu kim peki?

Provokasyonu geçin artık dostlar. Taraflı mecra ve medyumların kendi bağnazlıklarını size kabul ettirmelerine izin vermeyin. PKK'nın sitesinden haber alırken içeriğini düşünün, onların yazdıklarını değil. Kendi beyninizi kullanın başkalarınınkini değil. Aynı şekilde faşist sitelerden yazı alacaksınız bunu gözetin, Kürt ozanını dinlerken de, Türk şairini okurken de. Belki o zaman ordaki çocuklar uzaktan kumandalı arabalarla oynayabilecek beton bisiklet yolları yapılmış parklar bahçeler bulabilirler etraflarında.
en büyük sebebi fakirliktir. hayat şartları doğar doğmaz bir çoklarına göre negatifdir. ailenin başı olan babanın geçmişten gelen töre düzeni içinde ev halkını ezmesi, eşine köpek muamelesi yapması, çocuklarını kucağına bile alıp sevmemesi zaten olayın vehametini anlatıyor. düşünün ki bir çocuk babasının kucağına bile gidemiyor töreden gelen adet büyüklerin yanında saygısızlık. ana cahil, baba cahil çocuktan ne bekleyeceksin ki ?

bir de şu gerçeği kimse unutmasın. kürt halkının bir özelliği var. çok tembel ve insan ilişkilerinde sıfırlar. varsa yoksa yüz sene önceki aile ortamının devamını sağlamak. devir değişti, hayat şartları değişti kısaca dünya değişti ama bazıları için hala zihniyet nato kafa nato mermer.
ellerine 8 yaşında silah veren, taş vererek polise atmasını isteyen abileri ablaları yüzündendir.
batıda da okula gönderilmek yerine, selpak sattırılan, eline ayakkabı boyası ve sandığı verilip sokaklara gönderilen çocukların varlığını gördüğümde doğru olduğunu düşündüğüm önerme. doğudakiler neden yaşayamaz çocukluklarını çok malumatım yoktur da, batıdakilerin sebebi bir çok çocuk sahibi olup geçinemeyen aileleridir. ha mutlaka kürt olmayıp da çocuğunu çalıştıran aileler vardır. ben genellikle gördüğümü yazdım.
terör örgütünün en bi favori en bi sevdiği biricik propoganda malzemesi; terörü, savunuculuğunu yapmaya kalktığı halka zorla dayatmak için yoktan varettiği uydurma argümanı.
doğuya eğitim aşkıyla giden öğretmenleri öldüren, sağ bıraktıklarını ise bölgeden gönderen terör örgütü değil mi ben mi yanlış biliyorum yoksa? bir çocuğun eğitim hakkını elinden almak nasıl bir vebali üstlenmektir hiç bunu düşündü mü acaba o halkına karşı çok düşünceli terör örgütü.
daha çocuk yaşlardan itibaren beyinlerine örgüt tarafından enjekte edilen "öteki" imajından kurtarmak devletin en öncelikli görevi ama kahretsin ki bu ülke adına kenan evren dedikleri tanımlayamadığım bir cismi bildi gördü yaşadı, şimdi de icraatlarının ceremesini çekiyor.
türkiye'yi geldiği şu noktadan kurtarmak 2. atatürk'ün yaratılmasıyla gerçekleşebilir, birlik bütünlükten gayrısının fayda sağlamayacağını toplumun her kesimine aktarmak gerekir. ama bu medyayla, başımızdakilerle, içimizdekilerle biraz zor. gördükçe insanın hevesi kırılıyor bir anda.
genç yaşta kapkaç ve gasp stajına başladıkları içindir.
anne babalarının akıllı davranmamaları sonucudur. batıya göçenleri akıllıdır ve para kazanıp gününü gün eder. sistem onlara fırsat vermiştir. göç etmeyenler ise babalarının hatasını çeker.
15 yaşında zorla evlendirilmelerinden olabilir mesela.
Bir de çok küçük yaşta amca, dayı, abi, kardeş tacizine uğramak ve bunu kimseye söylememekte olabilir.