bugün

bu bir din konuşmalarına dikkat etmen gerekir kardeşim, aynı zamanda kendine saklaman.
abi geç oldu yat istersen yarın gene geliriz.

evet, kuranda tanrı konuştu, muhammed konuştu orasını bilemem ama şunu anlamıyorum: şimdi biz insanız ve bizi insan yapan belli özelliklerimiz var.

mesela seviniriz, üzülürüz, kavga ederiz, dayak yeriz veya atarız ama ortada bir tuhaflık var.

tanrının mesela sinirlendiğine, hatta tehdit ederek sınırı aştığına sahitlik ediyoruz.

insan dışında bir varlığın insan gibi tepki vermesi bence garip.

ayrıca tanrının bu denli öfkeli olmasının altında psikolojik rahatsızlık olabilir.

sonuçta hep beni sev, hep bana tap, hep benim dediğimi yap diyen bencil biri.
Yatmayın ateistler, size uyku kaçıran bir âyetle geldim.

" Yoksa onu Muhammed uydurdumu diyorlar! Deki; haydi sizde onun denginde bir sure getirin ve Allah tan başka çağırabileceğiniz kim varsa onlarıda yardıma çağırın. Sözünüzde samimi iseniz bunu yapın "

Yunus 38.
Allah Kıyamet e kadar islam ı Muhammed uydurdu diyen gayri Müslim lere kur an daki bir sure denginde bir sure istemektedir.
Saçma olan bir şeyin benzerini yapmaı zaten sizin için çocuk oyuncagıdır.

Şimdi hünerlerınızı görelim;
Yav içinizde kur an ın Muhammed as ve onun yolundan gidenlere bir rehber olarak ındıgınden bir haber olanlarınızda var.

Kur an da muhatap insansa, Allah insana tepki ve onay vermeden nasıl iletişim kuracak? Siz söyleyin o zaman.
şüphesiz ki
bizler, sizlerin ne kadar aptal olduğunuzu biliyoruz.
sorgulayın ki gerçeklerin farkına varasınız...
ayet 118 Toto suresi.
geri zekâlıya bak amk.
lan oğlum biz de onu anlatıyoruz zaten.
adam yazmış amk.
kitabın uydurulduğuna inanan birine uyduruk dediği kitaptan uydurulmadığına dair ayet gösterince uydurulmadığını kanıtlayan genç arkadaşlar da geldi.

size gülşenden sözler bırakıyorum:

yalan mıydı gölgeler
seviyor görünmeler
beni de bu mantık hataları yaktı.

bir tanrı konuşma sanatıdır.
"geceyi, gündüzü, güneşi, ayı yaratan o'dur. bunların herbiri kendi yörüngelerinde yüzerler"

enbiya 33

"göğü büyük bir kudretle bina ettik ve biz onu genişletmekteyiz "
zariyat 47

insanlar ın işlemiş oldukları günahlar yüzünden karada ve denizlerde bozulmalar ortaya çıkmıştır. dönmeleri için allah yaptıklarının bazı kötü sonuçlarını dünyada onlara tattıracaktır "
rum 41.

Geri kalmış, uydurulmuş ayetlere bak!
mısır diye bir ülke var bilir misin?
mısır tarihinin teknoloji başlangıcını, bilim ve astroloji bulgularını bilir misin?
islam doğmadan önce yanan iskenderiye kütüphanesini bilir misin?
bunların hepsini birbirine bağlayabilir misin?
anlayacağın seviye olan en yalın haliyle soruyorum.
anlayabilir misin?.
Hala kur an denginde bir sure kimsenin yazamadıgı meseledir. Yaz babam yaz her eser, şiir, ana yasa, kanunlar, sanat yaşanmış ve tecrübe edinmiş bir şekilde ortaya çıkar.
Yüzüklerin efendisinin benzerini yazabilirsin hatta alasını bile.
Bir daha savaş olsa istiklal marşı da yaza bilirsin.
Ama kur an yazamazsın.
Şimdiye kadar yazanda olmadı.

Yazdığını sananlarda üç dk bile dikkat çekmedi. Kur an okumuş bir kişiyi ikna edemedi.

Oysa kur an milyonlarca hristiyan, ateist, putperest leri ikna etti.

" biz hakkı batılın üzerine öyle fırlatırız ki onu paramparça ettiğini görürsün "

Fırlatın hak bildiğinizi kur an paramparça olsun. Buyurun, hodri meydan.
1500 yıl önce evrenin genısledıgını bilen Muhammed, ayın ve güneşin kendi yörüngesinde döndüğünü bilen Muhammed,
Insanların doğayı tahrif etmesinden dolayı iklim değişikliği bildiren muhammet,

Arzın etrafından eksıldıgını, ana rahmını bilen ve ancak yarım asır önce ki bilimin keşfettiği bilim i uyduran Muhammed.

Yapmayın arkadaşlar! Bari sen yaz babam yaz sen yapma. Yapma ki her gün gelelim ahbap.
la malazgirt kardes. bu ikisi birbirinin fakesi ne ugrasiyorsin.