bugün

Onca yıl var olan kitapta yeni mucizeler çıkması çabası. - zaten kuranda yazıyordu.
(bkz: bilim adamı kuran ı incelese çok yol alır)
(bkz: kuran da yanlış yorumlanmayan ayet)
allah'ın herşeye kadir olduğunun göstergelerinden biri olan iddia.
Acık ömer Çelakıl izleyip o kitabın sadece 400 sayfadan ibaret olmadığının bilincine varın sizi münafıklar.
(hakket 400 sayfa mıymış la, azmış)
o değil mi ki kuran'da ne ararsan vardır, ben eksik yanlarını bulsam suç benim mi?
--spoiler--
"Ki onlar, sözü işitirler ve en güzeline uyarlar. işte onlar, Allah'ın kendilerini hidayete erdirdiği kimselerdir ve onlar, temiz akıl sahipleridir."(Zümer Suresi, 18)

Ayette müminlerin sözün en güzeline uydukları, her öğüdü dinleyip uyguladıkları bildirilmiştir.
Allah güzel söze uyan kullarını hidayete erdireceğini müjdelemiştir.
Ayetin sonunda ise bu kişilerin temiz akıl sahipleri olduğu haber verilmiştir.

Temiz akıl sahibi olmak;

derin düşünebilmeyi,

incelikleri kavrayabilmeyi,

hikmetli konuşabilmeyi,

doğruyu yanlışı birbirinden ayırt edebilmeyi

ve hayırları görebilmeyi ifade eder.
--spoiler--

derin düşünenler için iddiadan öte giden bir şeydir. herkese de nasip olmayandır.
(bkz: kaybolan çorabın eşini kuran da aramak)
genelde olaylar gerçekleştikten sonra zorlaya zorlaya, uydura uydura bulunduğu iddia edilen "her şey"dir. bir kere de olmadan önce bulunsa ya.
"kuranda her şey vardır" diye bir ayet veya hadis yok diye biliyorum. zaten saçma olurdu her şeyin yazdığı bir kitap. bizim milletin tüm büyük olayları kıyısından köşesinden kuranla bağdaştırmasıyla oluşmuş bir iddiadır.
kuran da herşeyin cevabı olduğunu iddia etmek dinen yanlıştır. kuran ı kerim in bizzat kendisinde; herşeyin yazılı olduğu * kitabın levh i mahfuz olduğu ve allah katında bulunduğu bildirilmektedir.