bugün

bir anlamda saygısızlık da yapıyor olmaktır. ama bunu umursamamak da işin içindedir.

bir kadir gecesi evde 3 arkadaş otururken yaşamıştık böyle bir bu olay. bir arkadaşım dini gayet bütün diğer arkadaşım ise dini bölük pörçük bir insandı. gecenin ilerleyen saatlerinde cübbeli ahmet hocayı izlerken dini bütün arkadaşım, "ya adamın ağzından bal damlıyor bal." dedi ve olaylar gelişti.

dini bölük pörçük arkadaşım kitaplıkta yeşil kapalı kalın ingilizce sözlüğü aldı ve tıktık sektirmeye başladı. diğer arkadaş ise bu durumdan çok rahatsız oldu ve bana,

"açıl olum açıl çarpılcak şimdi." dedi. dedim, "yok bişi olmaz, at bakim bi kafalık". bu şekilde ingilizce sözlükle yeryer havadan yeryer yerden ayakiçi paslaştık. top tekniğimiz yüksek olduğu için kitapta da gayet yetenekliydik.

sonra arkadaşım bu sözlüğü alıp üzerine oturdu ve osurdu. diğer arkadaşımızın gözleri açılmış hayretle bizi ve olanları izliyordu. "ben bu evde duramam" dedi ve bir anda hareketlenmeye başladı. dedik, "otur. sözlük bu olum bak."

bundan sonra rahatladı gevşedi. "kuran nerde?" dedi. "bel hızasından yukarda, şurada kardeşim" dedim. "tamam" dedi. huzurla uyudu.