bugün

rüzgarlı havalarda dışarıda otururken, kül tablasındaki küllerin milletin üstüne başına uçmaması için yapılan bir eylemdir efenim bu. ne reelde ne de bir film veya dizide yabacıların yaptığını görmediğim için sadece bize özgü bir davranış olduğunu düşünüyorum.

esasında bahsi geçen şey, sadece bu şekilde yapılan bir eylem değil. çeşitli varyasyonları var. peçeteyi ıslatıp kül tablasının içine sermek bunlardan biri. o durumda da küllerin uçması engellenmiş olur. üstelik bu da bize özgü bir durum. her açıdan dahice olduklarını kabul etmek gerek ki ben ettim valla.
gizli bölmeli kül tablası olmayanların yapmış olduğu davranış ya da kül tablasından su içmek isteyen azimli insanın olağandışı çabaları.
kültablasının tabanına peçe yerleştirdikten sonra koyulan su hem küllerin uçmamasını hem sigaranın sönmesini hem de izmarit kokusunu hapseder.bu yüzden çok sigara içilen mekanlar için dahice bir fikir olduğu kanaatindeyim.
yanlışlıkla içinde yanan sigara varken yapılırsa, sigara sahibi tarafından bir güzel kalaylanılan eylem.