sözlük dünyası mensuplarının en saf olanlarından bir kuple sunmak istiyorum. bu sözlükçü tipi en saf olanlardan olmasa da, şark kurnazlığı içinde, karşı cinse yaklaşım tarzını yerleştirememiş olan, ya da utangaç ulan genellikle "abi kızdan hoşlanıyorum ama ne desem bilmiyorum" endişeleri içinde olan bir sözlükçü tipi. ondan bahsediyorum.

ortamda kız olunca nazikleşen erkek modellerinden birisi olan bu arkadaşlar kadınlara bayan demeyi severler. ve onlara birer bayan gibi davranırlar, halbuki bir orospuya karı olduğu bilinciyle yaklaşır bu arkadaşlar. sözlükteki tezahürleri de küfür etme ikilemleriyle belirginleşir. normalde küfür eden bu arkadaşlar sözlükte okuduklarının bayan yazarlar tarafından da okunabileceği endişesiyle küfür edip etmeme ikileminde kalırlar. zıçtım, zgiyor, köt gibi kelimeler hep bu arkadaşlar tarafından kullanılır. onlar üretmiştir bu boktan kelimeleri. nazikleşme ve ayı gibi davranma arasında sıkışıp kalmışlardır.
(bkz: badak ne lan)

(bkz: sözlükçü ne)

(bkz: hele ki ikilem ne)
efendim malumu aliniz bazi avanaklar vardir. bunlar ille de kibarlasacağim diye kasım kasım kasmakta ancak orman kibari mertebesine arz-i endam etmektedir. cünkü yahu arkadas köt nedir mesela? ü'sü sizlere ömür olmus kötü kelimesidir. madem cit kirildimsin hatta nazik hanimin büzme cariğisin göt yerine mabad, makat gibi bir cok esanlamli kelime vardir. ne alemi var zaten içine yeterince büyük abdest bozulmuş olan türkcemizi katmer katmer kazuratlamaya?
köt yerine kaide deyin canimizi yiyin kampanyasi acacak yazarlardir. bi de unutmadan.. cok badaklarmis yahu. okudum da daha iyi anladim. *