bugün

sınırsız alış sonrası sınırsız veriş.
kontrollü kullanım gerektiren garip bir nesne.
(bkz: hem seviyom hem dövüyom)
annenizin kızlık soyadı ile ilgisini iptal edilip haciz işlemleri başlatılınca anlarsınız.
alkol kullanıorsanız kredi kartı kullanmayın inanın bana 2si bir arada gitmiyo.2
son yıllarda gittikçe artan genç yaşta intihar vakalarının büyük sebeplerinden birisi.
afedersin ama paran varsa bulaşmak aptallık buna."ben iradeli adamım ölçüsünde kullanırım dememek lazım çünkü bunun kumardan farkı yok. "aa şunu alim,aa bunu alim.böyle böyle girer adama.alcaksan da limiti düşük olsun.
küfredeni çoktur.
kullanmamakta direndiğim, bundan sonra da mümkün oldukça bulaşmamaya çalışacağım ıvır zıvır...
şöyle ki, tamam taksittir para puandır bilmem ne gibi avantajları var lakin şöyle bir de dezavantajı var.
bazı insanlar,(misal ben) cebinden para eksilmeyince para harcadığını anlamaz,ve gözünü çıkarır. ay sonunda da kara kara düşünür napcam ben lan diye.
bir de taksit gibi bir avantaj "aman nasılsa taksitle alayım,30 30 öderim işte 6 ayda" ,"e tamam işte bunu da 20 20 öderim 5 ayda" falan filan derken bir bakmışsınız,damlaya damlaya göl olmuş.
o yüzden kendini bilen, ve kontrol edebilen insanlar kullanmalıdır sadece.
öbür türlü sonuç hüsran olur.
aması kolay kapatması zor karttır.

isim vermeye gerek yok, koç grubuna ait bir bankaya ait kredi kartı borcumu atmden bir türlü yatıramıyorum. o sıralarda günlük iş bulmuşum, çaycılık yapıyorum.
sinir oldum, kafaya koydum kapayacağım diye.
aradım abla çıktı, bahsettim. beni sorguya çekti.
-şubeden yatırın
+haftasonu izinliyim sadece olmuyor.
-hani işiniz yoktu
+çay ocağında takılıyorum işte, günlük falan.
mübarek sorgulamalar, kendimi bir anda kürek mahkumu adayı gibi hissettim.
sonunda bağırdım kapatacaağım uleen. kurtulduk danalardan.
kendine güvenen, bilinçli insanların kullanabileceği bir kart..
limitini koyarken kartın bize koyma potansiyeline dikkat etmezsek bizim için kötü sonuçlar doğurabilecek nesne.
zor günlerinizde yardıma koşan sevgili gibidir. hoş tutmazsanız, cicim ayları geçtikten sonra kıçınıza tekmeyi basar.

başlarda onu kullandığınızı düşünürsünüz. aslında o, sizi kullanıyor.*
Bugünden itibaren yeni bir dönem başlayacak. Kredi kartında asgari ödeme tutarı oranları bugünden itibaren arttırılıyor. 17 Temmuz'dan itibaren 3 aydır kart borcunu yarısına kadar ödemeyenler için de yarından itibaren nakit çekim yasağı başlayacak. Kredi kartı limiti 5 bin liranın üzerinde olanların asgari ödemeleri her 6 ayda bir % 2 arttırılarak Yüzde 40' a eşitlenecek. Yeni kredi kartı alanların da asgari ödemeleri % 40'tan başlayacak.

- Limiti 5 bin liraya kadar olan kredi kartında, ilk yılda % 20, ikinci yılda % 22
- Limiti 5-15 lira arasında olan kredi kartında, ilk 6 ayda % 20, ikinci 6 ayda % 22
- Limiti 15 bin lira olan kredi kartında % 25
- Limiti 15-20 bin lira olan kredi kartında % 30
- Limiti 20 bin lira ve üzerinde olan kredi kartında % 40
- Yeni kredi kartlarında da kullanım başlangıcı tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar dönem borcunun % 40'tan aşağısı olmayacak...
Delikanlı adamın cebindeki para neyse odur.
Adamakıllı ve hesaplıca kullanırsanız nakitten hayırlı olan karttır.
para babası..ama farkı babalardan şu..babanızdan para aldığınızda karşılığını vermezsiniz..ama bu babadan para alırsanız iflahınızı söker sizin..üç verir beş alır..
kadınlardan uzak tutulması gereken 10 şeyden biri.
Edit.: Diğer 9 şey ne diye sormayın bende bilmiyorum salladım a.q. ama illahi kadınlardan uzak tutulması gereken 10 şey vardır.
(bkz: abi valla yalan söylemiyorum)
18 yaşımı bastıktan 1 ay sonra elime geçen şey. Doğru ve kontrollü kullanıldığında bir anda alamayacağınız şeyi size taksitlere bölerek sahip olmanızı sağlıyor. Fakat aman dikkat ipin ucunu kaçırmayın.
kart hamilinin; işlem tutarını, işlem yaptığı tarihten sonra hesap bildirim özetine uygun olarak ödediği karttır.

ilk kez 1887 yılında nakit para yerine, kartla ödeme yapılması fikri ise amerikalı yazar edward bellamy'nin 'looking backward or life in the year 2000' isimli romanında kaleme alındı.

bugün kullandığımız kredi kartlarının ilk örneği ise; abd'de frank mc namara'da görüldü. bir restorana gittiğinde hesap geldiği sırada cüzdanı unuttuğunu farkeder ve hesabı ödemek için bir kartın arkasına isim soyisim ve imzasını atar, bu fikrin patlama yapacağını düşünüp günümüzde ciddi sayılarda üyesi olan diners club kartı üretti.

türkiye kart sektöründe gerçekten oldukça ilerlemiş durumda. bunda şüphesiz bkm'nin katkısı çok fazla. özellikle bf0c çip yazılımı ile sda yazılımından dda yazılımına geçip kartların kopyalanmalarını neredeyse imkansız hale getirildi.

bu gelişmeler türkiye'deki rekabeti de ciddi oranda etkiledi. visa'nın sırf türkiye'de toplam 28.371.501 adet, master kartın ise 20.013.042 adet kredi kartı bulunmaktadır.*

pos sayılarında ise açıkara birinci garanti bankası, ikinci yapı kredi ve üçüncü akbank.

atm sayılarında da büyük bankalar yine ilk üçte. birinci büyük bir farkla iş bankası. ikinci akbank üçüncü ise garanti bankası.

toplam kredi kartı sayısında avrupa'da ingiltere ve fransa'nın ardından üçüncü sırada bulunmaktayız. toplam pos adedinde ise avrupa'da birinciyiz.

ayrıca kullanmasını bildikten sonra kesinlikle çok faydalıdır. ekonomiye, enflasyona ve işsizliğe ciddi katkıları vardır.
baş belasıdır.

neyim var neyim yok yatırıyorum, o borç hala aynı lan. *
kişinin en yakın dostu (diyelim hastanedesin, eczanedesin, yol parası lazım, hatta aç kaldın yemek parası lazım gibi) ve en büyük düşmanıdır (ota boka ödemeyi onunla yaptın, yetmedi taksitlere girdin vs.)

tabiatta bunun başka örneği yok.
kendi aylık limitinizi belirledikten ve gereksiz harcama yapmadıktan sonra can yoldaşınız.
kullanmasını bilmeyen, hesap yapma özürlü bünyelerce kötülenen paradan sonra en büyük ekonomi icadı.
binbir türlü kampanya, taksit gibi şeylerle insanları alışverişe teşvik ettiren.. kazanma gücünden çok daha fazla tutarda alışveriş yapabilmesi imkanını veren.. cüzdanda ufak bir yer kaplayan ama büyük belalara sürükleyen son 10 yılın en boktan buluşu.
saatli bomba.