bugün

kimler tarafından ve kimlere servis edildiği konusunda toplum olarak müdahale etmemiz gereken iddiadır. lakin hükümet değil toplum diyorum çünkü "it iti ısırmaz". daha detaylı bilgi için;

http://www.ortakyasam.org...-e-postayla-servis-edildi
ahlaksızlığın daniskasıdır.
bu soruları çalmış ve insanların hakkını yiyerek öğretmen olmuş şahıslar da ne güzel öğretirler çocuklarımıza erdemli, dürüst vatandaşlar olmayı.
Saçmadir. Ayıptır. Rezalettir.

Ülkemizde herkesin bilgisayarı yoktur. Normal ptt'yle gönderilmesi daha yerinde olacaktır.
bundan sonraki sınavlar hackerlar gözetiminde yapılsın olayıdır.
yapan kişilerin bağlı olduğu cemaat düşünüldüğünde garipsenmeyen eylemdir. mevcut şakirt profili bu olayı yapabilecek kişilerin karakter yapısını destekler nitelikte.
teknolojinin parmak ısırtmasıdır. ösym denilen mekan bu tür sızmalara karşı sıkı tedbir alması gerekir.

yaz kızım karar: ösym' nin başına fred çakmaktaş' ın atanmasına.
(bkz: kpss iddialarına muhattap olan aday)
(bkz: tayyibi arayıp kpss sorularının cevaplarını sormak/#9335278)
Çok merak ettiğim şey şudur:
Hem kpss de hem ygs de sorular çalındı, kimse dokunmasa da, üzerlerine gitmese de çalanlar kimlik numaralarına, fotoğraflarına kadar belli...
merak ettiğim husus şudur: bunda dinen günah yok diye mi öğretiliyor bu insanlara?
önümüzdeki sene muhtemelen,isteyene çözümlü ve anlatımlı kitapçık ile yahut da cd ile interaktif anlatım şekilde de sunulabilecek,toplu ve peşin alımlarda indirim yapılacak ve "kolayı var iken çalışmak ne diye!?" sloganıyla satılacak sorulardır.
bu ülkede ösym kadar sağlam bir kurum yok diye övünülürken şimdi madara olan bir kurum.. ösym de haksız para kazanan kişilerin tespiti yapılırken polisin bilgilendirmesini önemseyen zihniyet..
Tam puancılardan çiziksiz kitapçık...
KPSSde ortaya çıkan kopya skandalını aydınlatmak için tam puan alan adayların soru kitapçıklarını inceleyen YÖK Denetleme Kurulu, bazı adayların kitapçık üzerine tek çizik atmadan tam puan aldığını belirledi.

KAMU Personel Seçme Sınavında 120 soruda 120 doğru yaparak tam puan alanların kitapçıkları üzerinde tek tek inceleme yapan Yükseköğretim Denetleme Kurulu üyeleri, matematik sorularının hiç çözülmediğini, diğer sorularda da kâğıt üzerinde hiçbir karalama yapılmadığını tespit etti.

http://haber.gazetevatan....-kitapcik/327931/1/Manset