bugün

Geçen hafta cuma günü gittiğimiz Koşuyolu Adana Lezzet Kebap hakkında az bir yorumda bulunmak isterim. Çünkü 65 TL'lik soygun menü için bu kadarını hakettiler diye düşündüm *

1 hafta kebap hayali kurduğumuz ve şirket olarak 13 kişi gittiğimiz iftar menüsünde tamamen hayal kırıklığı yaşadık.

iftar tabağı denilen tabakta, çiğköfte tamamen rezaletti, ömrü hayatım boyunca ilk defa elime aldığım çifköfte 3 parçaya dağıldı.

Zeytin desen 3. kalite değil sanki 3 sene öncesinden kalan zeytin gibiydi. Kimse yiyemedi. Beyaz peynir göremedim. Kaşar desen de tabağa yapışmış. Sanırsın yağlı kağıt, o kadar ince. Hurmaya gelince; ilk yediğim hurmadan kurt çıktı. Diyeceksiniz hurmanın içine de mi girecekler, öyle değil tabi ki ama hurma da en kötü kaliteydi. Küçük marketlerden alsan bu kalitede kötü mahsul bulamazsın.

Süzme Çorba idare ederdi. Üzerinde zeytin yağı vardı. Salata olarak çoban salata ve yeşil salata da idare eder diyeceksin. Gerçi onlar da masaya en az 1 saat önceden konulduğun pörsümüş ama hadi onu görmeyelim. Zeytin yağlı görmedim. Meze olarak çok komik, salatalık kesmişler yoğurda banmışlar. Böyle bir tabak vardı ayrıca bir de patlıcan kızartma güzeldi. Bir de ezme vardı. O da idare eder.

ARA SICAK tamamen hayal kırıklığı. Fındık lahmacun, içli Köfte ve Paçanga böreği beklerken sadece paçanga böreği geldi. Tazeydi. Ama biz diğerlerini de beklerken onlar gelmedi. Nedenini sorduğumuzda ara sıcakların seçmeli olduğunu söylediler. Halbuki bize soran olmadı. Neyse ki yer sahibi bize lütufta bulunup yarımşar içli köfte dağıttı. Allah razı olsun.

Asıl bomba ANA YEMEKLERDi * Tamamen aç kaldık. Yani ilk defa eleştiri yapıyorum. içime o kadar oturdu. 13 Kişiye ortaya 3 tabak karışık kebap geldi. Evet doğru duydunuz 13 kişiye 3 karışık kebap geldi. * Tabakta ne mi vardı. iki tane Adana, 6 tavuk kanat, 2 parça kuşbaşı diliminden biraz büyük tandır, o da el kadar döner üstü pilavaın altına gizlenmiş. Arkadaşla tandırı bulunca hazine bulmuş gibi sevindik. Çatallara takılı tandırları kaldırıyoruz yani o derece. Bir avuç pilav ve 3 parça da tavuk şiş. Tabak bu kadardı ve bu tabakla 5 er kişinin doymasını bekliyorlar. Düşünün yanımda oturan şirketin en ince kızı yemin ediyorum aç kaldı. Kızcağız sofradan kalktığımızda pideyi bala bandırmış yiyordu. Balı tatmadım. Sanırım anzer balıydı *

Ayran açık ayran, Kola açık kola * . Arkadaş sprite istedi Fruko gazoz geldi. Ama ortada kutu felan yok. Ekmek sepetindeki pideler biz tatlıya geçtiğimizde doldu.

Tatlılara gelirsek. Tatlı servisi yok. Açık büfe . Onu da gidip taa girişten kendin alacaksın. Tatlılar aynı hamur ve aynı içle hazırlanmış. Sadece şekil değiştirmiş. Baklava hamuru, fıstık ve kaymaktan oluşuyor malzemeler. Fena değillerdi. Ayrıca güllaç ve fıstıklı süt dilimi vardı.

Çay desek çayı da termosa koymuşlar, zift gibi ama sınırsızdı * Geçekten 1 hafta hayalini kurduğumuz iftar menüsü ancak bu kadar kötü olabilirdi.

Ama güzel olan tek şey neydi biliyor musunuz. Biz kasaya ödeme yapıp menüyü şikayet etmeye gittiğimizde arkamızdan gelen müşterinin " ya kız arkadaşım kebabı yerken ağzından saçı çeke çeke zor çıkarttık " oldu. O noktadan sonra zaten kendimi dışarı atmışım. Hatırlamıyorum :D
(bkz: foursquare)

mekan hakkında bir tavsiyede bulunun.
ramazanda iftar saatinde dışarıda yemek yenmez, yemekler buz gibi ve özensiz olur ya çok öncesinde ya çok sonrasında gideceksin.

(bkz: adana kebap en güzel adana da yenir)

(bkz: istanbul da adanada ki gibi adana kebap sadece siyami hersek'in orada HasanUsta kebapta yenir)