bugün

tüm medya organları ısrarla olması gerektiği gibi kozan derken bazı istisnai kanallar adana'da ceyhan'ı gösteriyorlar.
haber yaparken özenmiyorlar mı bilemiyorum.
yine cumhurbaşkanımızın bizzat il olma sözünü verdiği cizre yerine de ne akla hizmetse silopi demekte aynı hatayı yapan kanalımız.

kozan güneyinde adana'ya 75 km,
doğusunda osmaniye 75 km,
kuzeyinde kayseri'ye 225 km uzaklıkta. ve merkezlik ettiği beş ilçe var. beş ilçenin kanadı kolu kozan.

ceyhan ise adana'ya 35 km,
osmaniye'ye 35 km,
güneyde de 35 km uzaklıkta yumurtalık var. il olunca yumurtalık dışında alabileceği tek bir ilçe dahi yok.

saçmasapan iş yapmayın!
kozan ne aq kerbela gibi yer ne burger king var ne starbucks il olmaz ordan. ceyhandan olur ama.
adam gibi, kozan ile birlikte 5 ilçeye daha faydası dokunacak, adana'dan kopuk bir bölgeyi olması gerektiği gibi il yapmak mı?

yoksa adana ve osmaniye il merkezlerinin arasında sıkışmış, sadece yumurtalık'ı alabilecek ve haritalarımızda 2. yalova ve kilis gibi yer alacak ceyhan'ı mı?

tekirdağ, gaziantep, edirne kadar bir alana hizmet verecek bir il mi? kozan mı?
yalova, kilis kadar alana hizmet verecek halihazırda iki il merkezi arasında sıkışıp kalan ceyhan mı?

saçmalamaya gerek yok.
kozan il olacak!
görsel
işte kozanın beklediği destek.

Kamuoyunun bu hususta bilinçlenmesi gerekiyordu ve oldu.

Kozan yalnız değildir. Kozan il olmalıdır. Hadi bakalım bu kamuoyu baskısı ceyhanı saf dışı nasıl bırakıyor görelim. Güzel kozan, il olmalı nokta.
Yemin ederim samimi söylüyorum böyle bir takıntı çeşidi ilk defa görüyorum.
Haritalı anlatım söz konusu.

Merkeze uzaklıklar km cinsinden paylaşılmış.

Tüm bu veriler sana bana göre değildir objektif kriterlerdir.

Ben, inanıyorum ki büyüklerimiz bu somut ve tartışılmaz gerçeğe kulak tıkamayacaktır.
(bkz: Ceyhanlılar başlığa damlamış)
kozan'dan daha küçük yozgat'ın araştırma hastanesi, şehir hastanesi, kendine ait üniversitesi olmasını dahi geçip çok basit bir örnek veriyorum.

en basit bir kpss sınavı için il merkezine gidiyorsun;
kozan'dan adana'ya 1 saat 20 dakika,
feke'den adana 2.30 saat,
saimbeyli'den adana 3 saat 10 dakika,
tufanbeyli'den adana 4 saat!

ceyhan adana ise 30 dakika,
yumurtalık adana'ya 1 saat.

şimdi kozan'daki, feke, saimbeyli, tufanbeyli'deki adam bir sınava girerken bile yükle karşılaşıyor ekstra.
gereksiz miymiş?
bilge liderimiz dr devlet bahçeli, başdanışmanlarından eski adana büyükşehir belediye başkanımız sayın hüseyin sözlünün ceyhanlı olması münasebetiyle ceyhanı il olarak desteklemektedir. bu demek oluyor ki kozanın esamesi bile okunmayacaktır ceyhan il olacaktır. gidin götünüzü hasıra sürün dfsdf.
devlet bahçeli muhabbeti yapan arkadaşa

ceyhan'ın kürt oylarıyla chp'de,
kozan'ın ise hep sağda olduğunu biri anlatıversin. *

türkeŞ'in yuvasıdır kozan.
ceyhan'mış ahahaha...
Hiçbir kozanlı götünü hasıra falan sürmeyecektir.

Kozan yalnız değildir. Burda çakan kıvılcım ateş olup nurdağından dahi görülecektir.

Ceyhan büyüktür küfür etmez o ayrı konu ama hak, hukuk, kozan diyor no ofens.
kaybeden chp lilere gıcık vermek tat vermemeye başladı son zamanlarda. yeteri kadar ezdik. bari şu il olayını takip edeyim de ceyhan il olunca bu kozanlıları kudurtayım sdfsdgf..
troll bu yahu. *
Trıollere kulak asılmaması gereken hata.

iş chp akp meselesi değildir. Kozan, donelerini somut olarak ortaya koyuyor ceyhan nerde? Bu ceyhan nerde?

Mesele memleket meselesi arkadaşlar lütfen artık yaa!!!
alparslan türkeşin kıbrslı oldugunu bilmeyen cahillerin söylemidir. mhp teşkilatlarının kimi desteklediğini öğrenmek istiyorsanız hüseyin sözlüyü arayın. zaten ceyhan aday. kozanın esmaesi bile okunmuyor. gidin götünüzü hasıra sürün sşdfk.
Vicdan sahibi herkesi üzecek hatadır.

Arkadaşım hiçbir kozanlı götünü hasıra sürmeyecek. Bu rüyadan uyanın. Rekabet etmiyoruz hak teslim ediyoruz.

Not: götü hasıra sürtmek yok bakın!!!
alparslan türkeş'in adana milletvekili seçildiğinde onu seçen oylar çoğunlukla kozan'dan gitmiş bu ceyhanlılar gomünistlik yapmıştır.
türkeş de ben kozan milletvekiliyim sözünü buna istinaden söylemiştir.

biz napıyoruz amk. *
türkeşin kemikleri un olmuştur mezarda hala türkeşten medet umanların açtığı başlık. geç türkeşi mürkeşi sözlü sözlü....
vefat etmiş adamın kemiklerine de laf etmezsin be kardeşim trollük derken.
bu tahrik falan değil, ayıp.
Türkeş de sözlü de inönü de büyüklerimizdir.

Kozanın haklı mücadelesinin siyasetle bi ilgisi yoktur. Siyasi rant derdi de yoktur.

Objektif kriterlere göre il olması gereken kozanın haklı yürüyüşü siyasi manipülasyonlara alet edilemez.

il olmalı kozan. Haaa olamadı mı? Yine de hiçbir kozanlı götünü hasıra sürtmeyecektir bakın burayı tekrarla belirtiyorum.
hasıra sürmeye hazırlanın.
Görüldüğü üzere objektif hiçbir insanın desteklemediği hatadır.

Görünen köy, kılavuz istemez.

Ya kozan il olmalı ya da aynen bu haliyle oyna devam.
Kozanlılar had bilir, kozanlılar kıymet bilir, kozanlılar götlerini hasıra sürmezler.

Kozan başkent olmamalı tabii ancak bir il çıkacaksa adanadan bu kozan olmalı.

Objektif her yazarı bu kutlu yürüyüşte mücadelemize davet ediyoruz. Eylulsabahi namı müstearlı değerli yazarın çaktığı kıvılcım ateş olup nurdağından görülmeli!!!