bugün

insanı düşündüren bir durumdur.Kaç gündür takip ediyorum daha 500' ü hiç göremedim.Ben bundan şu anlamı çıkarıyorum.insanımızın artık araştırmak, okumak ve yazmaktan vazgeçip; daha ucuz işler peşine koşturduğunu göstergesidir. facebook aleminde en kıytırık bir adamın bile binin üzerinde arkadaşı var anlamsız bir foto bile atsa tanıyan tanımayan yaklaşık 400 kişi anında beğeni atıyor.Hepsi yalamalık içeren yorumlara hiç değinmek bile istemiyorum. Dolaysıyla 400 kişiyle anında kontak kurmuş oluyor. Ben burdan şu sonucu çıkarıyorum. insanlar okuyup, yazıp araştırmak yerine görselliğe yönelmeye başladı.Haberin içeriğine falan bakmıyor, yeterki gözüne hitap etsin.Yine facebook ortamından soğumama sebep olan yegane husus son zamanlarda bu ortamda takılan insanların doğaya karşı ilgisiz ruhsuz bir insan topluluğundan oluşmasıdır.Şöyle ki şahsi tecrübem en az beğeniyi doğa fotoğraflarının alıyor olmasıdır. Dikkat edin facebook un ülkemizde olmadığı 2006 yılı birinci nesil yazarlarına kaç beğeni almışlar, şimdiki yazarlar kaç beğeni alıyorlar. Gitgide gelişecek yerde geri giden bir ülkeyiz.
ya ne olacaktı?

80 milyon bizi okuyor mu zannediyonuz amk.
Magazin sayfaları varken.
440 kişi yok, yarısı troll veya bot.
(bkz: 400 küsür diyelim biz ona)
sözlük değişmiş hem de çok değişmiş. 441 kişinin takılması demek; mesaideyim ve sözlük alt sekmede açık demek değil de nedir*
maalesef burası kolay yazar alımı ve başlıkların doğru düzgün seçilememesi ve her türlü ifşa olaylarının (maalesef) yaşandığı bir yer oldu.

eskiden daha iyidi. kaliteli bir yer olmakla kaybolup gitme sınırındaydı.
yöneticiler kaybolmayı seçtiler. geçmiş olsun.
başlıca nedenleri, kadın düşmanlığı ve bilgi içermeyen başlık/entrylerdir. ne paylaşılabilir ki bunlarla? sorusunu kendine sorup gidenlerin bizleri yalnız bırakma hadisesidir.