bugün

Kalsan ne olurdu ki? Çok sevmiştim. Hatta çok bile az kalacak kadar ve yerine onu tamamlayacak bir kelime bulamayacağım kadar. O bütün şiirlerden güzeldi. Artık şarkılar yetmiyor bana, artık şarkılar yetmiyor içime. Yanıyorum ve eriyorum bu aşkın içinde. Kalsan ne olurdu ki? Biraz sev istedim sadece, öyle fazla da değil sadece biraz sev istedim. Gitme demiştin ve gitmem demiştin, sen gidersen ben sensiz yapamam demiştin ama bensiz de yaparmışsın. Özlerim demiştin, özlemezmişsin de beni. Bazen insan sevmekten de, sevilmekten de yorulur bilir misin? Gözlerini sabah açmak istemezsin, gece de kapatmaya mecalin yoktur. Ay, Güneş ile kavga eder. Gökyüzü anlamsız gelir sana. içine gömersin sadece içine. Gitme dersin ama gider. Acı gülüşler bırakır sana. içten bir gülüşe o kadar özlem beslersin ki gurbette özlediği yakınların gibi kokar. Tütün kokusu gibi boynunda lekeler kalmışken. Sen ateşi bu şekilde mi yakıyorsun güzelim derler adama. Sevda bir şiirin son satırına bakar. Sevda bir şarkının son nakaratına bakar. Sevda ölümün son nefesine bakar. Seni ne kadar sevdiysem o kadar sevmedin beni. Dilerim ki Allahtan benim kadar birisini seversin de benim sana olan sevgimi o zaman çok iyi anlarsın, çok iyi. Kalsan ne olurdu ki? Çok fazla sevmeni de istemedim ha, sadece biraz sevseydin yeterdi bize. Üzülmeyi de ben alırdım, acıyı da ben alırdım, sevginin birazını da senden alırdım tamamını ben eklerdim ama kalsan ne olurdu ki? Güneş ile Ay kavga ediyor baksana. Gece gündüze sataşıyor baksana. Ve sen hiç gelmezsin, gelsen de biz gelemeyiz, biz. Güneş ile Ay kavga etsin bizde seninle birbirimize sataşalım. Şiirlerimiz çarpsın birbirine, cümlelerimiz sataşsın birbirinde. Sokaklardaki çocukların yüzüne baktığımız zaman kurduğumuz çocuk hayalleri gelsin gözüne. Hadi her şeyi geç de, bu yalan Dünya' da birisini benim seni sevdiğim gibi seversen her şeyin yalan olduğunu daha iyi anlayacaksın. Koskoca bir yalandın ama kalsan ne olurdu ki? Ne olurdu?