bugün

ismine ihanet edip, insanı komedi filmi izlemişçesine kahkahalara boğan, içinde uyduruk örümcekler, vampirler, iskeletler, kahkaha efektleri, cadılar, yamyamlar bulunan lunapark oyuncağı.
küçükken beni çok korkutan lunapark oyuncağı.
korkunç olmaktan ziyade komik olan tüneldir.
lunapark ta kız arkadaşınla dalınacak tünel.
sıcak bir ilişkinin başlangıcı olabilir.
kesinlikle çok eğlenceli bir gezi.
Türkiyedeki büyük şehirlerde olan bireyler yada buyuk şehirlere giden bireyler hariç pek kımsenın göremediği, buna olan hasreti eski yıkık dökük harebelerden giderildiği yada giderilmeye çalışıldığı o halen merak etmekte oldugum nacizhane yer.
tül perdeye çarpınca annnaağğuu zikim diye bağırdığımız tüneldir.
türkiye'de bulunanlarının bir çoğundan on yaşındaki veletlerin bile gülerek çıktıkları, lunaparklarımızın olmazsa olmazlarındandır.
eskiden ankaralı bir numetal grubuydu.
görsel
insan psikolojisini ne kadar etkili kullanırsa o kadar etkili ve keyifli olan bir tür lunapark eğlenceliği.

misal :
- kapalı ve karanlık odada bir grubu fonda tırstırıcı sesler verip bir müddet beklettikten sonra aniden kapıyı açıp odaya arkadan gelen bir sonraki grubu salmak; ortamda oluşan heyecan ve kargaşa.
gönüllü gerilim.
gülmekten öldüm dedirten tünel. bu nasıl korku tüneli diye soruyor insan haliyle.
adını gülme tüneli olarak değiştirmelidir. hahaha. evet.
Hemen hemen her lunapark ta bulunan dandik bir şey...
lunaparkta çalıştığım zamanlarda çalıştırdığım oyuncak.

arkadaşlar tünele girip sevişmeye kalkmayın korku tünellerinde kameralar var. çünkü hiçbir müessese müşterisini karanlık bir tünele gönderip izlememe riskini göze alamaz, kalbi olan var.

bazen ''ben hiç korkmam ki'' diye tünele girip ağlatarak çıkardığım insanlar vardı. tünelin içinde 5 dk bekletmişliğim vardır. ara sıra tünele girip milleti ellerdim. makineyi çalıştırmak anlayacağınız çok eğlenceli, sabahtan akşama kadar milletle taşak geçiyorsun. *
Korkmak için girilip kahkaha atarak çıkılan oyuncak.
(bkz: korkulu ev)
child s play serisi filmlerinden birinde chucky'nin içinde çılgın attığı ve kanın gövdeyi götürdüğü ortam.