bugün

ulan suriyelileri anladik da afganlar ne ara bu ulkeye geldi? sahi bu ulke nasil avrupa birligine girecek? en iyisi orta dogu birligine katilalim.

http://www.cnnturk.com/tu...m&utm_campaign=buffer
Türkiye'de, suriyeliler Afganların ıraklının birinden kiraladikları evine Japon malı bıçaklarla baskın düzenlediği haberdir.*

Olay bosna hersek mahallesinde geçmiştir*

Yasaşın globalleşen dünya*
akla "soğan ekmek yiyin ete para vermeyin" söylemini düşüren enteresan olaydır. devamını yazmayayım şimdilik *
daha durun bir 5 senesi var toprak falanda isteyecekler bunlar. 90 lı yıllarda açtılar 1 kere sınırları daha çocuk aklımız ile ileride sıkıntı olacağını çözdük ama koca koca adamlar üstelik devleti yöneten adamlar göremedi bunu. sonrası malum pkk aldı yürüdü o sınırlardan geçen insan gücünü arkasına alarak..

şimdi otuzlu yaşlara geldik ortalarındayız gene söylüyoruz gene aynısı olacak. gene biz sıradan vatandaşlar görüyoruz gene koca koca adamlar üstelik devleti yöneten adamlar göremiyor..
5-10 yıl sonra suriye mafyası diye bir sorunumuz da olur. Ülkelerinde savaş olduğu sürece misafir olarak baş üstünde yerleri var da vatandaşlık vermek nedir anlamıyorum. Asıl referandum konusu bu olmalı.
olay yerinin Türkiye olması ... beni en çok bu nokta ilgilendiriyor.
Ülke'nin göçmeni arasında bile iç savaş olasılığı var ben bu ülke'de çocuk büyütüp nasıl gurbet'e okutmaya göndereyim, elinize sağlık new turkey tabi herşey yandaş'a güzel muhalif alıyor babayı.
bunun kafatascilikla hicbir alakasi yok. milyonlarca suriyelinin bu ulkede buyuk bir demografik bomba ve sosyal sorun oldugunu goremeyen olsa olsa ahmaktir. ne demisler nerede cokluk orada bokluk.
Çin mahallesinde pis işler döner ya filmlerde biz de bu gidişle portorikolu vs Jamaikalı savaşları gibi Ortadoğu haklarının savaşlarına şahit olacağız sonra biri çıkıp turkiyeyi yine büyük yapalım diyip göçmenleri sınırdışı etmek için kanun çıkaracak.
Nasrettin hoca fıkrası aklıma geldi hani eşeğe demiş ya' anır eşeğim anır nasıl olsa arkanda timur var .'
en son çinli diye doğu türkistanlı dövüyoduk. yine bi gelişme sayılır bence.
@5 görmezler mi kardeşim. Senden benden iyi görüyorlarda işlerine gelmiyor pezevenklerin.

(bkz: bir olay)
Artık nerdeyse kendi ülkesine fransız kalmış canım ülkem insanının, görmeye, duymaya alıştığı, alışmak zorunda olduğu manzaralardır.
Elin kolun sallana sallana girildiği, eğitimsizlik ve cehalette sınır tanımayan ülkelerin, yuvası, sığınağı olmuş diyarlarda normal olandır.
Her geçen gün huzura, dinginliğe daha da susayacağımız apaçık ortada!
ne kadar da multinational bi sehir.
olay muhtemelen mezhep farklılığından kaynaklıdır.

resmi kaynaklarda öyle bir şey yazmıyor. ama eminim.

zaten ülke millet din siyaset terör ve benzer kavramlar bu gibi olaylar için var.

insan ırkını bölmek ve birbirlerine düşman etmek.

bunu gezegenimizi istila eden dünya dışı ırk yaptırıyor. amaçları gezegenimizi istila etmek ve yönetmek.
şu siyasetçilerden kurtulsak

dünyada belimizi bükecek hiç kimse kalamayacak ama

bir afganileri topladı getirdi

öbürü oy deposu deye kullanırım hesabı suriyelileri topladı geldi.

hepsinin ortak noktası ; işsiz güçsüz.

la asker istiyorlar, topla bunları ver biraz eğitim

yolla gitsin memleketini savunsunlar.

böyle boş boş dolaşan girer tabi bir taklanın içine.
müslümanların kendi arasındaki kavgadır.

islamın neden boka battığını burdan anla işte.
Konya dan sonrasını okumadım banane aq.