muhatap olduğun kişinin, konuşma sırasında ''bizi kesen var mı?'', ''lan bununla da konuşuyorum ama beni bununla gören var mı?'' yada ''görün lan bende bununla konuşuyorum'' evhamıyla, seninle konuştuğu halde, sen hariç bir çok kişiyle göz göze gelen tiplerdir.
(bkz: fırıldak gözlü erkekler)
en kıl dinleyici kitlesidir. bir yandan gözleri alemlere akarken bir yandan da azimle seni dinlediklerini söylerler. oysa ki anlattıklarının ana teması dışında kalan o uffacık ama önemli detayları hiç duymamışlardır bile. bu tipler konuşmanız süresince de sürekli kafalarını sallayarak sözlerinizi onaylar gibi görünmeye çalışırlar. saygısız insan grubuna ait çok hücrelilerdir.
sağdan soldan alacaklısı veya hasmı geçiyor mu diye dikkat kesilen tiplerdir. mazur görülmelidir.
karsidaki konusurken sirasi geldiginde soyleyeceklerini tasarlayan ve toplar toplamaz da sirasinin gelmesini beklemeden aninda kesen ve tasarladiklarini cakcaklayan saygisiz samimiyetsiz sevimsiz sahis. ben hic yapmam yapani da sevmem. bir iki kes uyaririm kesmeye devamsa ben de mukabil olarak muhabbeti keserim. bi de sozu balla kesenler vardir. guzel sozdur ama ailecek severek kullaniriz.
(bkz: peki konuşanın hiç mi kabahati yoktur)
sinir olunası tipler.