bugün

tam olarak "balkondan komsu ile kacamak yaparken birden ortaya cıkan dedikoducu teyze"dir. bu teyzelerin en büyük özellikleri cok seri ispiyoncu olmalarıyla beraber abuk sabuk soru sorma, cümle kurma özelliklerinede sahiplerdir. bütün gün soteyemi yatarlar yoksa hep denk mi gelirler bilinmez. insallah birgün oradan düsersinde görürsün ebeninkini diye dua ettirirler insana. ayrıca binanın her katından, her yerinden bir anda karsınıza cıkabilirler. dikkat etmek gerekir.

-aaa evladım ne yapıyorsunuz orada?
+hiiiç makbule teyze. bakıyordum öyle..
-tabi tabi. bu sıralar ikiniz de cok bakıyorsunuz öyle.
aslında belediyelerin tüm binalara dağıttığı kadrolu ajanlardır bunlar. kim, kiminle, ne zaman, ne yapmış, çetelesini tutup rapor verirler.
Kaçamak yapılacak biri olmadığı zaman varlıkları bünyeyi hiç mi hiç etkilemeyen tiptir. He olsa da bana koymaz o ayrı. *
(bkz: ayaklı gazete)
genelde bir adet evde kalmış kız annesi teyzelerdir. *
filmin en heyecanlı yerinde reklam girişine benzeyen teyzedir. zaplanmalıdır acilen.
Pencereyi gün içinde en verimli kullanan teyze tipi.her türlü akrobatik hareketine rağmen düşmediği gibi ,8 apartman yan tarafına,5 apartman ön tarafa ve karşı caddeye sesini duyurabilen türevleri mevcuttur.rekor 86 yılında yalovada kırılmış,teyze istanbul-kartala seslenmiş,olay günü birçok tanık bahsedilen sesi duyduklarnı iddia etmişlerdir.ama hiçbir zaman kesinliği doğrulanamamıştır.bu olay teyzeyi pencerelerden soğutmuştur.