bugün

Tadı kokusu kadar güzel olmayan silgi. Evet.
Tadi berbattir.
80li neslin niye böyle dingil olduğunun cevabı olan silgidir.

Bak çevrendeki 80lerde doğanlara hepsi eblek, köyün delisi gibi ortalarda geziyorlar.

Aha müsebbibi bu silgidir, güzel kokuyor diye hep yediler bu silgileri sonra böyle oldular.
Çok güzel bir yazar kardeşimiz. Allah sahibine bağışlasın.
Hiç kokulu silgim olmadı yeşil beyaz çizgili pelikan kullanırdık çünkü en ucuzu oydu.
En sevdiğimdir, ders boyunca koklayıp durduğum, kaybettiğimde ise çok üzüldüğüm silgi.
siyah önlük, beyaz yaka, kara tahta gibi bir ilkokul vazgeçilmezidir.
Üzerinde arı maya resmi olanlarını hatırlıyorum hayal meyal. Çilekli ve yeşil elmalı türleri vardı. Sarı renklisi de vardı ama onu hatırlamıyorum kayısı mıydı acaba?
yanlışı güzel gösterme çabasıdır.
mis gibi kanser kokar.
ilkokul yillarinin statu sembolu, ışıklı ayakkabinin kardesi.
insanın yiyesi gelen yemese bile bir ısırık aldığı tatlı şey.
özlenendir.bugün olsa çocukların umrunda olmayacak şeydir...çoğu şey gibi o da kanserojendir.
kanserojen madde içerir ama ben dahil kimse bunu düşünmeden koklar (silgi asla silmez).
derste karnım acıktığında yiyesim gelirdi, ah ne günlerdi.
ilkokulda bazı angutlar meyve sanıp yediği için öğretmenimizin almamıza izin vermediği hede.
çiçek şeklinde olanı ve üstünde arı maya olanı vardır ilkokulda boyunda taşınması gereken silgi budur mis gibi kokar ders dinletmez bağımlılık yapar çocuk bünyesinde kafa da yapar. artık yok malesef.
bütün ilkokul çağındaki çocukların başına gelen bir hastalıktır sanırım kokulu silgi almak. küçükkene nedense onlar bi çekici geliyor. zaten üç kuruş harçlığın var gidip onunla kokulu silgi alıyorsun bide iki gün sonra kaybediyorsun. yada okullarda silgi çeteleri var zira silgiler hiç bir zaman bitmez her zaman kaybolur. bide o silgiler bağımlılık yapıyor kaybettikçe alıyorsun. hastalık işte
manyaktır yahu.hala çözemedim üstelik,neden illa neon renklerde yani bunlar,hep cırlatk yeşil turuncu sarı ya da pembe.
ilk alındığında kıymetli olur (bkz: yazarın kendisi),sanki sınıf atladın anasını satıyım.çocuk işte.
tabi sonra kaybolan yüzlerce silginin yanına giderdi zamanla...
arkadaşlar arasında lider olursun bu sayede. (bkz: kokulu silgim var lan benim)
insan hangi yaşta olursa olsun onu alır ilkokul yıllarına götürür.
insanı çocukluk dönemine ışınlayan silgidir.
çocukken tuvalete giderken yanımdan ayırmadığım kırtasiye malzemesi idi kendisi.
Bundan 20 yıl önce kokulu silgi deler boynuna asarsın hem silgi hem kokulu kolay mı ozamanlarda böylesini bulmak.
Adının silgi olduğuna kanmamanız gereken bir eşyadır. Silmez, kağıdı daha beter eder. Renkleri ve kokusu sizi çekse de 'beyaz silgim nerede benim?' dedirtecek cinstendir.