bugün

politize depremzedenin ahmaksı sözüdür.
valinin "sana ne lan yarrağım" şeklinde karşılık vermesini umduğum söz.
adamına göre muamele yapılmasından rahatsız olan parazitin haykırışıdır.
beş kuruşluk katkısı yok öküzün tam tersine 10 kuruşluk zarar kendisi birde devletten mucize bekler.

babayı alırsın vali yerine.
valiyi görse neresini yalayacağını şaşıracak adamın sarf ettiği cümlerdir.
turkcell reklamında "sobayı öğretmen yakar" asalaklığı.

lan godumun angutları.
sizi siken yerel yönetimleriniz ve feodal yapınız ve terör örgütünüz. önce onlara küfür et.
dipsiz kuyu gibi, üretmeden tüketmek ve domuz gibi doyma hissi olmadan toplum değerlerini-üretimini tüketir iken kaçak elektrik ve yakılan iş makineleri, kaçırılan öğretmen-mühendisler, yok olan canlar ve yerel yönetimlerin feodal yapıya ve terör örgütüne kaynak aktarır iken, ortaya çıkıp ta, "lan amuğa goduğumun şerefsizleri! yeter artık bizleri sömürdüğünüz! bu canlara-paralara yazık! yeter lan artık yemek yediğimiz tasa sıçmak istemiyoruz" diye sebep olanlara küfür edin,

şerefsiz kansızlar.

allah adamın amına böyle kor. şimdi yakılan iş makinelerini,
öldürülen askerleri,
mühendisleri,
doktorları, arayın.
dili sürçmüştür çünkü onların devlete ihtiyacı yoktur onların hakkını savunan "gerilları" vardır. aslında kodumun pkksı nerde demek istedi bence.
valinin sevilmediğini gösterir.

birisini sorumlu görmek isteyen insan evladının olağan tepkisi.

bir şeylere kızmak, yaşadığı sıkıntıları birisi ya da birilerine kanalize ederek içindeki sıkıntıyı hafifletmek ister. genelde böyle durumlarda kişi kendisine manen en uzak kesime saldırır. bu nedenle valinin halk tarafından sevilmediğini anlıyoruz.
öğretmenler lojmandan çıkarılıp kurşuna dizilince de sevilmedikleri için.

belki de yakılan iş makinelerinin rengi de sevilmedikleri için.

bunun için bunlara tepki koyup "amına koduğumun katilleri" demediler.

bunun için sokaklara çıkmadılar.

şimdi ise, canları yanıyor.
bizim gibi.
koduğumun değil tam anlamıyla amına goduğumun valisi denilerekten dile getirilmiş bir sözdür.

eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır diye bir söz var. burada ki kişinin ne cehaleti alınmış, ne de eşşekliği geçmiştir efendim. eğitimsiz gavatın tekidir affola.

lan dümbük! vali ne yapacak oraya gelip. enkazı, molozu sırtlayıp kaldıracak mı? vali kepçe mi lan. grayder mi yoksa?

sanki efendim valinin oraya gelmesi bütün yaralıları enkaz altından çıkarmayı sağlıyacak. can kaybını azaltacak ya da. vali denen olgu orada şifa verici, hayat kurtarıcı manasına mı geliyor yoksa?

bir de efenim etrafta bir sürü yakaran dangoz var. ancak ağızları çalışıyor. tünemişler enkazın üstüne bik bik bik. yok vali nerde? yok efenim başbakan nerde.. başbakan gelince vali gelince tamam olacak yani öyle mi?

sen gerizakalı mahlukat. zamanında eğitimin önemini anlasaydın, kendi beynini kendin yönetseydin, başkalarının düşüncelerine başkalarının ağzına bakarak yaşamaya kalkmasaydın, o zor durumda kendi başına birşeyler yapmayı mantıklı davranmayı ilk yardım uygulamayı başarabilirdin.

ama sen yine devlete bok at, valisine küfür et.

bu anlamsız davranışını da kine dönüştür sonra dağa çık. çocuklarına empoze et bütün mallığını. devlete düşman askere düşman büyüt.

algılarına bilinçaltlarına sıçayım ben onların.

http://videonuz.ensonhabe...anli-yayinda-valiye-kufur
ihanetin gerekçesi, cehalet olamaz.

olsa olsa, kanı bozukluk olur.
doğrusu şöyle olmalıdır :
amına kodumun şehrinin valisi niye yok
çok yerinde bir söz. vali beyin de zaten bu koduklarıma vali olmayı çok istediğini sanmam. görev işte. benim de valim olabilirdi, göndermişler o koduklarımın valisi olmuş. yapacak bir şey yok.