bugün

babaları ejderha vlad tarafından osmanlıya rehin verilen iki kardeşden biri olan vlad'a yani meşhur dracula'ya osmanlılarca takılmış lakaptır götveren... eflak boğdan için yetiştirilmek üzere edirne'ye saraya getirilen vlad ve radu kardeşlerden önce vlad daha 11 yaşındayken 2.murad'a iç oğlan yapıldı. türlü cinsel ezalar çektikten sonra vlad'ın sakalları çıktığı için içoğlanlıktan çıkarıldı ve eflak boğdan'a yollandı. fakat kardeşi yakışıklı lakaplı radu the beautiful osmanlıların elindeydi... vlad'ın eli kolu bu yüzden bağlı osmanlıya itaat etmeye zorlandı... radu'da tecavüze uğramamak için canını bile hiçe sayıp cesaret gösterdiyse de nafile... vlad'ın itaati sona erdikten sonraysa, çocukluğunun bütün ağır travmaları osmanlıya nefret ve isyan olarak geri döndü... vlad osmanlı elçilerini, askerlerini türlü işkencelerden geçirdi, kazıklara oturtup saatlerce ölmelerini izledi ve kanlarını içti... osmanlı bunları duyunca onun sarayda nasıl tecavüze uğradığına atfen alaylı şekilde ona süzgeç, ibne, götveren lakaplarını taktı. vlad bütün bunlara karşı dahada zalimleşip vahşileşti... vlad dracul'u vampir dracula yapacak aksiyonlar içinde yer aldı. bu gün eğer dracula diye bir efsane varsa dünya bunu osmanlı'nın oğlancılığına borçludur.
O kadar türk'ü kazığa oturtmuş ne diyelim AMK.
bu konuda bir kaç yazı paylaşmak gerekirse şu şekildedir dedirten osmanlıdır...
https://halklarinbirligi....il-suren-asagilik-yasami/
http://odatv.com/osmanlin...-icoglani-0912121200.html
http://www.yeniyaklasimlar.org/m.aspx?id=4061
trollük demeden oku sığır oku dedirtir aq cahilleri sizi !
okumadan entry eksileyen ortaçağ yaratıklarının mekanı diyar-ı uludağ sözlük !
Güldüren lakaptir. Bizimkiler yapar doğrudur. *
adamın 11 yaşındaki oğlan çocuğunu alıp çatır çatır sikecekler! tarihi belgelerle ispatlı bir olay bu... ondan sonra bu devşirme bizans kalıntısını savunacaksın türklük türkçülük adına heh ! sizin aq ben ! siz türkçü değil osmanlıcı ümmetçisiniz !
bu tür paylaşımların sahibi ve sunulan kaynakların hepsi hdp, chp ve diğer içi boş siyasi partilerin destekçisi yayın kuruluşlarıdır. işin özü kendi soyuna tükürüp bu soyun torunlarına liderlik etmeye çalışıp oy toplama çabaları da ayrı bir paradokstur.
Osmanlı imparatorluğunun hanedanı ve yeniçerileri,cellatları devşirme olabilir ama halkı türk ve resmi dili türkçe olan bir imparatorluk dur.
osmanlılar draculaya kazıklı vlad derlerdi. Götvereni ilk kez duydum sanki birileri götünden uydurmuş gibi.
sunduğun kaynaklara bak, bunların hepsi osmanlı düşmanı klasik solcu kafası yaşayan herifler. Bizden olan her şeye karşılar. Hayır bide olayı yaşıyormuş gibi yazmışsın aga, töbe töbe sanki oradaymış gibi. Geçin bu osmanlıyı karalama çalışmalarını buna aklı selim olan hiç kimse inanmaz.
4 numaralı entrydeki ciddi araştırmaları ve yazıları okuyun... uydurma değil bunlar derin tarih... sizler atatürk'e bok atmak için uydurulan saçmalıkları tarih kabul ediyorsunuz biz resmi tarihi size sunuyoruz kabul etmiyorsunuz... çünkü neden osmanlıperestsinzi siz... tanrınız allah değil osmanlı padişahları olmuş sizin... gidin biraz daha tapının...
bizim kadar tarihine bok atan bir millet daha yoktur amk. keşke baban oğlancı olsaydı da sen doğmasaydın.
Mustafa kemal atatürk de bir osmanlı askeri ve osmanlı türk devleti dır

Aynı Göktürkler,hunlar,Avarlar ve altın orda gibi.

Atatürk ü de severim hem de çok.

Olay doğru ama ona laf yok.
lakabı takan osmanlı değil, almanlardır. daha doğrusu almanlardan da önce macarlardır.

zira macarlar'ın da o dönem eflak'ta gözü vardı ve eflak'taki macar nüfusunu bahane ederek eflak'ta gerek osmanlı, gerek voyvoda "tepeş" ailesi aleyhine propagandalar yapmaktaydı.

işte bu propaganda unsurlarından biri de vlad tepeş'e ve kardeşi radu "teh beautiful"a atfettikleri "gotveren" sıfatıydı.

bu sıfat ile eflak'ta propaganda yaparak voyvoda yandaşlarını kendi saflarına çekmeye çalıştılar, kısmen başarılı oldularsa da, uzun vadede bu plan tutmadı tabi.

hülasa, macarların takmış olduğu bu lakap, almanlara da sirayet etti ve alman literatürüne girdi.
böylece vlad denilen yavşak alman arşivlerinde "gotveren vlad" yahut, "gotevereen vlad" olarak yerini aldı.

olay her ne kadar "siyasi" olsa da, gerek vlad, gerekse de kardeşi radu birer götverendir. yani ipnedir. bu da tarihi bir gerçektir.

sadakallahülazim...
ben türküm ! bütün bunları türkler yaptı demiyorum ben ! türk böyle iğrençliklere tenezül etmez ! atilla'yı mete'yi alparslan'ı araştır kanı türk fikri türk önderlerin devletlerin bu denli pisliklerini asla bulamassınız ! ama bu osmanlı türk değildir ! devşirmedir bunlar ! bu pislikleride mirasçısı olduğu bizanstan almıştır çok özendiği fars saraylarından almıştır ! türkün adetinde geleneğinde bunlar yoktur... ben aziz milletine ve atalarıma hakaret etmem ! bu osmanlının soyu bile slavdır !
görsel
atatürk'ü de seviyorum osmanlıyı'da niye birini tutup diğerinden nefret etmek zorundayım , unutmayın atatürk de bir osmanlı paşasıydı , osmanlı hatasıyla sevabıyla atamızdır bize anadolu'yu yurt yapmıştır hiçbir türkçü osmanlı düşmanı olmamalıdır , vlad olayına gelince osmanlılar'a esir düştüğü doğrudur ama tecavüze uğradığı falan masaldır geçiniz .
Bu başlığı açanın göt olması muhtemeldir.

Edit: ermeni tohumları eksilesin, paçozlar sizi.

Edit2: ne kadar da ermeni dölü varmış kodumun sözlüğünde.
anca küfür edersiniz işte dedirtmiştir ! anca küfür edip söversiniz 30 luk iq unuzla ve 50 kelime dağarcığınızla ve kara cehaletinizlie utanmadan bile alay etmeye çalışır komik duruma düşersiniz.... bir tanede bilimsel cevap verin yok yav yanılıyorsun yazdıkların yanlış belgeler var bak işin aslı öyle değil diyin bi kere de ! ama yok olur mu osmanlıcılar sadece küfür eder başka bir şey yapacak yetenekleri yok çünkü zavallı mahluklar sizi !
Ciddi ciddi bilimsel belge istiyorlar. Ne yapılmasını bekliyorsunuz? O dönemdeki Osmanlı erkanı yüzyıllarca sonraki bir iftiraya yanıt mı verecekti? Verilen kaynaklar dönemsel değil bu kadar da değil o dönemdeki kaynakları delil olarak da gostermiyorlar. Yani ben şimdi osmanlı hanedanını selçuklu hanedanı ile akraba olduğunu söylesem ve bunu saçma 16. Yy da (var böyle bir kaynak) yazılmış bir kitabi kaynak gostersem çok saçma olmaz mi ne kaynağı?