klavyenin içinden dökülen hayat kırıntıları ve onunla baş etmek gerektiğini içeren bir başlıktır.

sevgili marla * tuşların arasından selam verince nerde yaşadığını merak ettim ve klavyenin tuşlarını sökmüş bulundum.
şairinde dediği gibi "klavyeni ters çevir salla içinden dökülen senin hayatın" *. işte o an ne kadar boktan bir hayatım olduğunu anladım sözlük. bak: http://twitpic.com/3y1od1 ben nerde hata yaptım diye düşündüm saatlerce. temizliğe koyuldum sonra.

başınıza gelir diye..temizlik kısmının nasıl olduğunu yazayım. ihtiyacı olan istifade etisin.

ilk olarak klavye bağlantısını mümkün olduğu kadar çabuk kasadan sökün. Hızlı olmalısınız. *

hemen 10 madde de biter bu iş

1-) kalem, tornavida benzeri aletlerle tuşları teker teker sökmeye başlayın. Biraz deneyim kazanınca tuşları şampanya mantarı misali havaya fırlatabilirsiniz. bir süre sonra fırlayan tuşları ağzınızla yakalayabilirsiniz.
2-)tuş dizilimini sakın bir yerlere not etmeyin, gösteren programları harddiskten silin (10parmak, moonstar, vs.), gösteren kitapları yakın (user's manual falan). Aksi takdirde en zevkli kısmı kaçırmış olursunuz.
3-)çıkardığınız tuşları bir leğene koyun. Zaten çok kirlenmişler bulaşık deterjanı ve ablanızın diş fırçası yardımıyla da temizleyin.
diğer parçaları yalnızca silin. saf alkol kullanabilirsiniz. alkol yoksa kolonya da olur. hayır votka, viski ya da bira kullanamazsınız . ben her şeyi bilirim diyip tinerle silerseniz klavye parmaklarınızın arasından halıya damlayabilir.
4-)space bar hariç tuşları yerlerine takın. hani 10parmak yazı yazabiliyodunuz n'oldu? niye hatırlamıyosunuz tuşların yerlerini? siz en iyisi f1, f2 ve f3le başlayın. zamanla ilham gelir diğerlerini takarsınız, zamanla ilham gider hepsini bitiremezsiniz.
üst komşuya gidin, mayalık klavye alın
5-)üst komşuya gidin, mayalık klavye alın
6-)boşlukları doldurun. numpaddeki / ve * tuşlarını ters taktmıştınız, değistirin.
7-) space bar'ı masanın üstünde bırakın. bu tuşu takmak eğitim, tecrübe ve teknik gerektirir, boşuna kasmayın. zaten masanın üstünde daha güzel durdu. radikal olun biraz. ağlamayın.
8-)ablanızın diş fırçasını aldığınız yere geri koyun.
9-)ertesi gün zevzek şifrenizi kabul etmeyecektir. mail adresinize yeni bi şifre istemeyin, çünkü mail accountunuza da giremezsiniz. en iyisi x ve c harflerinin yerini değiştirin, onları da yanlış taktınız.
10-) evi temizleyen anne space bar'ı yerine takar. nasıl yaptığını sormayın gözünden düşersiniz. bazı insanların bu işi ilk denemede becerebilmek gibi doğaüstü güçleri vardır. hayatı böyle kabul edin.

klavye eski haline döndü sonunda. hatta eskisinden de güzel oldu.
bu arada komşunuzun klavyesini artık geri götürün.
ayda bir bakın klavyenin içine ne var ne yok diye. ihmal etmeyin.