bugün

ingiliz özentisi sözde yavru vatanımızın insanlarının bizim paralarımızla ödediğimiz vergilerle yaptıkları (yanlış anlaşılmasın işçiler kıbrıs türkü değil) binaların hatta ercan havaalanı da dahil olmak üzere tuvaletlerinde taharet musluğunun bulunmaması utanç vericidir bir durumdur.
(bkz: kıbrıs tan nefret etme nedenleri)
sebebi büyük ihtimalle altyapı farklılığıdır.
K.K.T.Cumhuriyetinin tuvaletlerinden yararlanmayız bizde bundan sonra diye desteklenecek bir protesto eylemiyle akıllara kazınması gereken gerçektir.

(bkz: kıbrtısta mıçmayın tutun kendinizi)
(bkz: Kıbrısa gitmeyin taharet musluğu yok)

veya

gitme kıbrısa, gidersende mıçma oraya diye bir slogan, binaleyh mütemadiyen etkili olacaktır.*
türkiyenin tüm problemleri çözmüş ve gelişmiş bir ülke olduğunu sanan birinin kıprıslıların götünü nasıl temizleyeceği derdine düşmesiyle ortaya attığı önermedir. kıbrısın, türkiyenin yaptığı hizmetlere mecbur olduğu gerçeği, kıprıslıları aşağlayıp hakaret edebileceğiniz anlamını taşımaz. ekonomik, sosyal ve diğer açılarda kktc türkiyeye bağlı bir devlet olabilir ama bu sizin kktcdeki taharet musluğu sorununa müdahale etmenizi gerektirmez. herkes kendi problemlerine odaklanır ve çözmeye çalışırsa eminim sorunlar daha kolay aşılır. haydi tc li kardeşlerim zaman birbirimize taş atma zamanı değil. zaman birlik olma zamanı herkes kendi temizliğiyle ilgilensin.
Anüslerini su ile temizlemeyi huy edinmeyen, sadece tuvalet kağıdı ile yetinen kıbrıslıların %90'unun basur olabilme ihtimalini destekleyen haberdir.

Not: %10 sapma payı her zaman vardır. Belli bir kesim bu tip tuvaletlere giderken yanında pet şişe su götürebilir.
kıbrıs'ta son yıllarda yaşanan su sıkıntısından haberi olmayanların hakkında atıp tuttukları durum.
(bkz: şükür bugün de yeni birşey öğrendik)
asılsız iddiadır. daha 3 ay önce gittiğimde vardı. şayet yoksa benim götümü yıkadığım neydi ? bak demek ki varmış.
bu akşam kıbrıs acapulco otelde 4 gece konaklamak ıcın yola cıkıyorum bu haberı duydugum anda tüm moralim bozuldu.
4 gün sıçmamayı düşünüyorum.