bugün

türk insanın genlerinde bulunan özelliktir. şöyle ki biri giriştiği bir işte başarılı olduğu takdirde ve hafif te övgüyü hak edecek bir şey yaptıysa "amına koyayım senin, ellerine sağlık la" gibi bir övgüye mağruz kalabilir. yada şans faktörünün devreye girdiği bir durumda işleri iyi giden biri için "senin balını sikeyim, ne kadar şanslısın oğlum böyle" denir.
(bkz: bir övgü kelimesi olarak piç)
komedyenler için çok fazla yapılan bir eylemdir.

cem yılmaz: aileminde bu oyuna dahil olmasını istemiyorum. *
bize has bir özelliklerimizden biri...
"şerefsizin çocuğu ne top oynuyo lan" vb örneklerdir.
çok piç bu herif ya. çok makara demek için ters etki yapmak *
kıskançlığın dışa vurumu. öyle "çok güzel yapmışsın, ne iyi etmişsin" derken, insanın içi içini yiyorsa küfrederek giderek artan kıskançlık duygusunu hafifletmeye dayanır.
yaaa o.çocuğu öldürdü beni gülmekden....
(bkz: bülent başkan) *
sinir, strest ne varsa siler süpürür.
(bkz: ne güldürdü bizi orospu çocuğu)
"biz olsak 2 ayda yapamayız ama bu o..çocuğunda dil var tip var amuakoyyim" gibi örneklendirilebilir.
(bkz: OROSPU COCUĞU ZANUM EVLADUM)
sen de az orospu değilsin ha! afferin sana kız!
türk insanının belki de kendi yapamadığı için kaderine veya kendine küfretmesi de olabilir.
Ya şimdi iyi birşey mi bu kötü birşey mi dedirten iki arada bir derede durumudur.
Okudun o kadar kariyer sahibi oldun oğlum biliyorum öyle aptalca şeyler yapmayacağını sana güveniyorum tabi???????????
piç nası vuruyo topa öyle ya. gibisinden.
türk insanının hastalığıdır. videonun altındaki yoruma bakmak yeterli:

http://www.facebook.com/#...12617228762930&ref=nf

not: olayın "tamam komiğim de ben istemiyorum ki ailem de bu işe dahil olsun" diyen cem yılmaz'ın başına gelmesi de ayrı komedidir.
vay o...ç.... ne akıllısın lan demektir.
(bkz: türklere özgü iltifatlar)
halkımızın olmazsa olmazlarındandır.
ibrahimoviç'in frikikten yaptığı mükemmel vuruşu, aynı mükemmellikte kurtaran dida'ya "orrrospu çocuğu nasıl uçuyoo?!!!?" demek örnek gösterilebilir.
bizim şirkette bi hatun çalışıyor, çok güzel be ırıspı.