bugün

sigara içme pişman olacaksın, birde hayatta zevk aldığın konular mesleğin olsun, puanın yüksek diye sevmediğin bölümlere gitmeye zorlayan yetişkinlere bunu kabullendir.
yatırım yap. eline 1 lira bile geçse bir kenara at.
bir de ailene söyle beylikdüzü civarından büyük bir arsa alsınlar. şimdi bostan ama sonra çok değerlenecek.
sigaraya başlama, boş ver kiloyu da elbet verirsin.
19 yaşında birine aşık olacaksın. olma!
Senin su an anlamadigin seyleri hala ben de anlamiyorum dogrusu. Bulacagina inandigin dost gelmedi. Zor durumda oladugun icin kalkip bir sehirden baska sehire gidecegin arkadasin yok. Ne kotu sana ogut verecek durumda degilim.. aslinda pekbisi degismedi.
Mezun oldum liseden de universiteden de. Sana daha cok calis diyemem buna gerek yok. Sadece daha fazla insani tanimani istiyorum. Imkansizliklar yuzunden yapamadigin seyler icin uzulme karsina ayni firsatlar cikacak istersen sonra da yaparsin..
Dilini tutmayi ogren. Hala bu yuzden neler cekiyorum bak. Insanlari ciddiye aliyorsun ama almiyor gibi dusunuluyor, bu yuzden bazi haberlerden soyutlanabilirsin. Karsindakine deger veriyorsan bunu dogruca goster ama haketmeyene selam bile verme tatlim.
Sevip te kavusamadiklarin icin aglamani istemiyorum. Senin derdin kimseyi oylamak degil sevincini, huznunu paylasacak biriydi evet ama bu durum ilerde de degismeyecek. Kimsenin seni anlamadigini dusunuyorsun inanir misin tipki simdiki ben. Ama alistim yani sen de alisacaksin..
Seni hayatina dahil etmek isteyen cok kisi olacak. Hatta curretkar bicimde evlenmek isteyen. Hatta cok iyi meslegi olan, hatta...hatta.. ama hicbiri o degil. O yuzden konusmaya da gerek yok. Herkes sana neden bir sans vermedigini soracak. Sebebi tatlim 15 yasimdakiyle ayni. O degil...
Hayalini kurdugun cok seyin hayalini hala kuruyorum. Yine de tedirgin olma oyle cok ilerledikce guzellesiyor da hayat. Mesela ben eski gunlere donmek istemem tekrar. Yeni yerler gordum farkli bir hayatim var. Zor ama seveceksin. Bazi seyler tam senlik.
Bazi seyler istesen de olmayacak. Bazi seyler eline dusecek istemeden. Mesela doktor olamadin. Ama yakin bisi merak etme. Ha bu arada patavatsizligindan eksilme yok. Hala ustune calisiyorum.
Kotu bir insan degilsin. Olmadin. Insanlardan beklenti icinde olmayi birak. Kimse kimseyi tam olarak anlamiyor. Bak bi kursa git, cok iyi gelecek, kafan dagilacak.. bos zamanlarini doldur. Bu cok onemli bak. Sakin bos zamanda yanlis bisi yapma. Sakin tatlim bu cok onemli!
Seni yurekten tebrik ederim. Yurekten, gercekten. Laf olsun diye kimseyi oyalamadigin icin. Vakit gecsin diye harama bulasmadigin icin. Yeri geldiginde kendini tutabildigin icin. Cesur oldugun icin.
Sen beklemenin hakkini verdin. Bazen kafan karisti ama sonunda dogruyu buldun. Yanlis dusuncelerin esiri olma. Hayallerini kucumseyenler agzinin payini alacak merak etme. Sen dogru yolunda gideceksin. Su an sana sarilmak istiyorum. Dertlesmek, anlatmak istiyorum ama ne mumkun..
Neyse tatlim. Sabirli ol, bana da dua et. Bizden umidini asla yitirme. Ben beni biraksam da sen beni birakma. Seni cok seviyorum. Cok. Allaha emanet ol tatlim.
Yoktur.
19 yaşında kimseye aşık olma. ilerde olursun.
bol bol yürü, gez dolaş, bir de enstrüman Çalmaya ve ingilizce pratik yapmaya başla sonra Çok zor oluyor.
35 yasina geldiginde de ayni kafada olacaksin merak etme.
Lineer programlamada alt programların son komutlarına dikkat et. End mend gibi sona ya da özel bi alana yaz.
Ladder planda klasik kumanda yöntemlerinden vazgeçme. Siktir et cpu 221 i falan. En ufak bi hata da iki gün uğraşıyosun.
Akıllı ol. Görmediğin birine de gönül verme...
Süpermiş ya aynen devam.
istanbula gelme sakın amk.
düşündüğün gibi bi bok olamıyorsun. ahhahahaahahahah.
oğlum saçlarını üçgen yapıp havaya dikme lan mal mısın adam gibi tara saçını.
okumaya, anlamaya başla.
bırak şu sigarayı.
kızı eve atıyon sadece film izliyon olum nıye boyle yapıyorsun sen.
az ye. semirme.
9.sınıfsın. Çalış çok. Zor dersler.
sap sap dolaşacağına oturup az ders çalış.. ilk dönem 9 zayıf getirmiştin lise 1'de ... Hala nasıl yaptın anlayamıyorum amk. Lan toplam ders sayısı 13, sen sadece beden, resim, müzik ve sağlık derslerinden geçtin...
anneni babanı bu kadar üzme.. desem de boş üzeceksin biliyorum. neyse bi kaç sene sonra üniversite için şehir dışına çıkıcaksın o zaman anlarsın anlatmak istediğim şeyi.. haa bu arada tam o sıralarda keyif verici maddeler keşfediyosun ya hani işte onlardan uzak durma yap yapabildiğini amk.
Derslere bu kadar çok takılma. Nasıl olsa bir yer kazanılıyor. Çok Fazla değil ama düzenli çalış, bu sana yeter. Onun yerine bir dakika düşünme, direk spora yazıl. Pişman olmazsın.
Düşmesini bilmen lazım. Biliyorum zor zamanlar yasşıyorsun ama güçlü ol iyi günlerin gelmesine az kaldı..
Öncelikle o siktiğimin sigarasını at elinden 10 sene daha bırakmayacaksın sonrasını bilmiyorum o günlerin tadını çıkar be oğlum hiç kafan o kadar rahat olmayacak.
kaç kere dicem sikmeyeceğin eşşeğe bel bağlama diye.

kazayı değiştirmeye bak kader değişmiyor.

o hatun başkasınada pompalatıyor, sik geç irdeleme.