bugün

aslında öküzlük dediğim şey karşılaşılan herhangi olağandışı bir olay için,mantık, akıl ve duygusal zekanın birleşip " hayır" diyememesi hali galiba

şu değişken hava koşulları içerisinde girip girip, bir türlü çıkamadığım ruh halleri zinciri olması da muhtemel tabii ki...

öyle muhteşem öküzlüklerim var ki şu sıralar, anlatmaya utanıyorum en azından yazıp içimi döküyorum burda ama buda bir öküzlük örneğidir tabi.

aslında öküz olmak başka birşey, öküz gibi davranmak daha başka. öküz gibi davranan bir öküz olmak ise işte bu benim.

başıma çok tuhaf ve tamamen tesadüf öyle olaylar geliyor ki, "oha çüşş yani bunu da mı yaptın be ?" dediklerinde veya "o kadar da öküz olmazsın" dediklerinde, eskiye bakıyorum yok tabi nerden çıkarttınız herhalde yapmadım falan diyordum. şimdi ise "ee evet , he valla yaptım işte" diye öküzce bir cevap veriyorum. sonra sabaha kadar uyku tutmuyor. başlıyorum "niye yaptın, gerizekalı mısın?" gibi iç hesaplaşmalarına.

ama şimdi buldum bunun cevabını da unutmadan yazayım dedim kendime.

öküz olmak bir nevi hayır diyememekten kaynaklanıyor. karşılaşılan bir durum da, kendin olamama hali. yuvarlanmak da diyebiliriz olayın içine.halbuki olaya dalmadan yada inanmadan bir tartabilsem şöyle kısa saniyelerle hemde olacak aslında ama hemen evet gelince insan öküz durumuna düşüyor. fazlasıyla güvenmekten kaynaklıyor bu hal aslında.

ama ortam ve şartlar güvenilmeyecek kadar da kötü aslında. açık bir kapı bırakılsa en azından kısa bir düşünme payı o zaman hayat bayram olur ya neyse..

sen anladın benim ne dediğimi veya senin yüksek algına güvenerek anladığını umuyorum...

yani kısaca bildiğin "öküzüm" ben...