bugün

son çıkan şifre haberleri sonrası paranoyak olan bünyenin, girdiği sınavda, sorular ve şıklar arasında şifre ararken sınav süresinin dolması olayıdır.

gözetmen: evet süreniz başladı!
paranoyak öğrenci: hımmm, ilk soru ve 2.soru arasında bir bağ var mı?
şıklara bakayım... hımm..şıkları çaprazlama yazdığım zaman ve gözlerimi kıstığımda gözüme çarpan ilk şıkkı işaretlesem mi? yok yok. şıkların logaritmasını alayım. kaçlık sistemdeyse bir sonraki sorunun cevabı o şıktadır. yok o da olmaz.......
....mır mırrrr.... yok o da olmaz
.......

2 saat sonra

gözetmen: evet sınav bitimine 30 dakika kaldı.
paranoyak öğrenci: ne! daha şifreyi bulamadım. ufff!
exam diye bir film var. izleyenler bilir. oradaki duruma benzedi sanki. ygs şifre kırıcı gibi bir program da tüm işimizi görür aslında. herkes bu uygulamayı yüklesin, beğensin, paylaşsın. en kısa sürede bir milyon kişi olalım.
muhtemelen boş kağıt verecek olan öğrencidir.onu arayacağına soruları çözmeye çalışsana be yavrum.*
(bkz: çakıştıramayan çakar)
lys' de olması muhtemel olay.
-ımmm yaa neki acaba bu sorunun cevabı? üç şıktaki harfleri birleştirdiğimde fem oldu. hımmm güzel yöntem buldum ama diğer iki şık arasında kaldım riske atmamalıyım başka şifresi olmalı bunun.
-arkadaşlar son 30 dakka.
-cemaat kelimesi kaç harfli 6 harfli kesin cevap 6 olmalı ama şıklarda 6 yok buda olmadı.
-arkadaşlar son 15 dakka.
-düşün düşün... hah buldum nur un ortadaki harfi u.fethullah ın orta harfi u.yani ne demek u dönüşü yap demek. yani o ne demek 360 derece tersi.buldum cevap 360 derece.
-arkadaşlar sınav bitti.
-bi soru çözdüm ama olsun oldukça zekiyim.bi dahaki sınava daha iyi hazırlanırım.