bugün

bizim millete kitap diyince kaçar tümcesiyle başlayan kompozisyonlara sebep olan aslında kitaplardan alınan vergiler yüzünden bir kitabın ortalama 20 YTL olmasıdır. bi öğrenci haftada bir kitap okusa ki rahatlıkla okunabilir ayda 80 ytl yapar.bu 80 ytl de aldığı öğrenim kredisi veya bursun yarısına tekabül etmektedir. bu öğrenci de bu parayla ne yiyecek ne içecek nerde barınacak sorunsalları da cabasıdır. ailesinden hiç para gelmeyen veyahut çok az bir miktarda para gelen öğrenci arkadaşlarımızda mevcuttur. onların ayda 4 kitap yerine 1 kitap okumasına veyahut 2 ayda-3 ayda 1 kitap okumasına neden olan bu vergilerin kaldırılmasını teklif eden kampanyadır.
vergilerin yerine kitapların kaldırıldığı(yakıldığı) vergilere ise bi bok olmadığı ülkemizde ki bir kampanya.
ortalama 300-400 sayfalık bi kitabı üç dört günde okuyabilen ben artık okuduğum kitapları tekrar okumaya başladım. peki ya neden? kitaba para yetiştiremediğimden. ondan sonra da yok efendim biz okumayan milletiz deniliyor. o bilgisayar oyunlarına ya da abuk subuk oyuncaklara yapılan indirimler kitaplara yapılsa böyle mi olurdu? şimdi debaşımıza tabletli eğitim çıktı işte. siz daha bekleyin gelecek nesildeki çocuklar kitap okuyacak. çok beklersiniz.

(bkz: nerden nereye)
kaldırılmazsa yazarların okuyucularına değil o vergiyi alanlara kızıp köpüreceği durumdur.