bugün

Ve siz de göt gibi ortada kalacaksınız.
sayın okuyucum,
kitap burada bitmektedir ve bir sayfa sonrası hayatın ta kendisidir.

hayatı dikkatli oku!
Kitapı kapatmayın yoksa acınası dünyaya geri dönersiniz.
Pat diye bırakırım. Çünkü gerçek hayat da öyle değil midir? Son sözü söylemenize son kez sarılmanıza ve birbirinze son kez bakmanıza müsaade etmez. Ben de eğer karakterim hasta bir insansa pat diye bırakırdım kitabın ortasında. Ve yazardan bir not eklerdim. ''insan yaşamak istediği kadar yaşayamaz belki, ama yaşamak istedikleri hep onunla birlikte zihninde yaşar. Yaşamak istediğiniz her ne varsa size bahşedilen hayat sona ermeden yaşayın. Yoksa son sözleriniz de sizinle birlikte gömülür ve karışır toprağa. Yaşayın bu yüzden, hep bu son dercesine gittiği kadar. Sadece yaşayın.''
yazdığım, basılmış olan kendi kitabımdan alıntı yaparak örneklendireceğim, ancak örneklendirmemeyi tercih ettiğim cümledir.
Ve anketi doldurup yollarına devam ettiler.
Ve ihanetin verdiği acıyla iç Çeke çeke ağlarken gözlerim bir anda karardı ve çaresizce kendimi yere bıraktım ...
Adımları yavaşladı ve sonra tam gitmekle kalmak arası bi yerde durdu. Bi gayret dedi hadi son bi gayret...
işte mutluluk buydu tırnak uçlarından saçlarının her bir teline kadar.
Korsan almayin amk.
koltuğuna oturdu, bir efes açtı, bir yudum aldı, kafasını geriye doğru yasladı ve sonsuza kadar mutlu yaşadı.
ilk sona bakacaklar olacaktır başa dön yazardım.
Hayata son kez pencereden baktım. Sonra derin bir karanlık için yola koyuldum.
Unutma her son bir başlangıçtır...
Yaşa yaşayabilirsen gözlerini silktiğim.
sözümüz anlayana, anlayana, anlayabilene vesselam!
Herşey gibi buda bitti.
Sonuna kadar okumakla iyi bok yedin.
o güzel sorumluluğu artık emin ellerde olduğundan mıdır bilinmez ; hep beklediği mutlu sona kavuşmuş ve hayata gözlerini yummuştu.

davası asıl şimdi başlıyordu...

not: biliyorum tek cümle olmadı.
"Ben hastayım dedim dedim bana inanmadınız bakın ne oldu şimdi?"dir.
"Ama o bunu yaparak öldürdü beni, ve ölü kadınlar konuşmazlar"
"Kendine iyi bak, sevgili okur"
bitti bu kadar. hadi ben kaçtım. görüşürüz. kib. bye.
şimdi usulca elindeki kitabı yere bırak ve eksik bıraktığını düşündüğün ne varsa onu yap.
onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine.