bugün

En buyuk enayiligimiz o olsa keşke,
ayrı zamanda kitap okumanın da enayilik olduğunu düşünen bir canlı topluluğu da vardır ki sormayın. Eğer konumuza gelirsek sadece para vermeyelim diye kitabı e-kitap şeklinde okurum diyenler varsa olabilir. Ama bana göre kitabın değeri, kokusu, saygınlığı ayrıdır. Yani ben bir kitabı internet üzerinden okumak veya normal olarak okumak arasında büyük fark görürüm. Çünkü o kitabın kokusu, sayfalarına dokunmak, sayfalarına zarar gelmesinden bile korkmak ayrı bi zevk verir insana ve verdiği bu zevk de verdiğiniz paraya yeter de artar bile.
Amazon prime?
(bkz: kitap almak yerine parayı ota boka harcamak)
binden fazla kitaba para vermiş birisi olarak sanırım enayinin böyle bayrak sallayanı falanım.

ben enayiliğimin getirisi olan kültür,hayal gücü, hayat bilgisi ve zenginlik ile hayatıma devam ederken e kitap denen mendeburluktan medet uman, keyif vermeyip yarıda bırakılmaya mahkum kalan o uçsuz bucaksız bilgileri tek tuşla silen ve omo o kotopdoyo boşoy vor şeklinde bir zihniyette olan tüm arkadaşlarıma selam ederim.
Beyin yoksunu insanların başlıklarının yılmaz morgül kokması durumu.
(bkz: kitaba para vermeyecek kadar enayi olmak)
Alkole sigaraya para vermekten daha iyidir. Test edildi onaylandı.
Benimdir fakat şöyle bir durum vardır ki verdiğim paranın on katına değecek kadar mutlu oluyorsam buradaki enayi ben değilim.

Kitap okuyan zeki kesim anladı.
(bkz: )Kitaba para vermeyi konuşacak kadar cahil olmak.
Hayatımda harcadığım en lüzumlu iştir herald bu kitap almak. Son aldığım kitap s*ktiret. Kitap okuyanlara da tavsiyemdir. John c. Parkin yazarı. Çeviren Figen klavuz.
"okumuyorum bari başkalarının okumasına da mani olayım" diye düşünen bir beyinsizin kuracağı cümledir.

hatta ve hatta bu cümleyi daha kuramayacaktır..
israf etmek adına enayi olmaktır. evet.
Beklide para verdiğim en anlamlı şey kitaplar, hayatın koşuşturmasından birazda olsa beni alıp uzaklaştırır. Sizin gibi düşünenler mümkünse dokunmasın kitaplara.
değildir. yani inşallah değildir. yoksa sevdiği yazara kitabını imzalatmak için iki buçuk saat bekleyenlere entellektüel yargılarınızla neler dersiniz tahmin bile edemiyorum. çok uzak bir arkadaşımın başına gelen elim bir olaydır. uzak doğudan, ığdır tarafları falan.
Kitaba para vermeyip onun yerine internet e hard diske ve teknolojik ürünlere para veren insan beyanıdır. Teknolojinin doğaya verdiği zararları görmezler kitaplar için kesilen ağaçlara üzülürler.

Sen kitap oku da bırak o kitap için ağaç kesilsin.
(bkz: diye bağırdı sığır adam)
belki ben o kitap kokusunu içime çekmek istiyorum kardeşim bundan sanane. Cidden telefon ekranından okuyunca bi eksik hissetmiyor musunuz ya.
Çok okuyan değil çok gezen bilir.
kitabına göre değişir, kitap var para etmez, kitap var para yetmez.
kitaba para verilir. bunun enayilik olması için dandik bir kitap olması gerekir. Ayrıca kitaplarını sahaflara götürüp 25kr karşılığında değiştirebilirsin. olmadı para vermiş birinden ödünç al. düşünün arkadaşlar size ciddi ciddi iddea ediyorum kafanız acımaz.
antin kuntin şeylere bi ton para gömeceğime kitaba gömerim daha iyi. mesela yani. ikisine de gömmeye param yok.
görsel
içinde bulunduğum durum. Cebin boşalır belki ama, beynin dolar. Beynin dolarsa da cebin daha fazla dolar. Kapiş...
kitaba para verme olayını pek yaşamıyorum genelde kütüphaneden okumayı tercih ediyorum ama param olsa hep satın almak isterdim kitap biriktirmek çok hoş olurdu. enayilik olarak görmüyorum.