bugün

hem ne kadar cok aglamak istediginizin hem de ne kadar cok aglamamak istediginizin kaniti olan göz yasidir. beyin damarlarinizi sanki birisi avucunun icinde sıkıyormuş gibi bir aci hissederken, bogazinizda büyük bir dügüm varken, coskun bir selaleye set cekilmiscesine kirpiginize takilir o damla ve düsüp düsmemek konusunda gelgitler yasar. her zamankinden daha tuzludur. evet, hic olmadigi kadar. düsüp düsmemesi size baglidir biraz da. siz isterseniz o seti yikip bogazinizi sıkan, beyin damarlarinizi avuclayan kisiden kurtulabilirsiniz. beyninizden sizi aglamaya sevk eden düsünceyi söküp atarsaniz, yüzünüz islanmadan, göz yasi düsemeden kurur göz pinarlarinizda. ama düsünmeye devam ederseniz eger, evet bu hatayi yaparsaniz, iste bu göz yasina yenik düsmüs olur ve bogulursunuz icinde. kendi göz yaslarinizin icinde bogulursunuz.
saklamak istediğimiz ama saklayamadığımızdır.
bu durum pisuvarda olsa sallamayı önerirdim. karşılaşıldığında derhal kolumuzu erol taşın tavuk yedikden sonra yaptığı gibi gözümüze sürüp o an o duygusallıkdan sıyrılmak gerekir.
'boğazında düğümlenen hıçkırık olayım
unutma beni, unutama beni
gözünden damlayamayan gözyaşın olayım
unutma beni, unutama beni'

dizelerini akla getiren söz öbeği.
"derdimiz, yaramiz, acilarimiz farkli olabilir
gözyaslarimizin tadi ayni."
ağlamaktan gözyaşlarının tükenmesi, güçsüz kalmasıdır.
artık o kadar çok ağlarsınız ki, gözpınarlarınız kurur. aglamak istersiniz ama ağlayamazsınız. işte bu noktada, gözlerde yaş bitmiş, kalbiniz görevi devralmıstır.
gani rüzgar şavata'ya sorulsa,
"bırak orda dursun şerefsiz" yanıtı alınacak durumdur.
esmerayın güzel şarkısında dediği gibi;
'gözünden damlayamayan gözyaşın olayım
unutma beni unutama beni'
(bkz: unutma beni)
içinizden bir türlü düşmeyen kederdir aynı zamanda kirpikelrinizde biriken.
Kaşındırır. Hem yüreği hem de hapsetmeye çalışan kirpikleri
(bkz: akan gözyaşlarının ziyan olması)*
gozyasimda saklisin aglayamam ben
düseceksin sanirim kirpiklerimden
damarimda kan olup dolasiyorken
beni böyle birak git git gidebilirsen

(bkz: basligin sarki cagristirmasi)