bugün

türkçülüğü dogmatik biçimde yaşayanlara ve kendini tanrının oğlu/kızı zannedip herkesin kendisi gibi düşünmesi ve yaşaması gerektiğini düşünen, koca toprağı sadece kendine ve kendi gibi düşünenlere tahsisli zanneden ya sev ya terket çiler e söylenmesi gereken kapak niteliğinde cümledir.

edit: ooo coşmuşlar, ağırınıza gitti bakıyorum. ayrıca ne lan bu, her gerçekleri söyleyen pkk lı mı amk? siktirin gidin pkk lılarla yiyin birbirinizi ananıza güzellemeler yapın.

edit2: buarada yine şikayet edecekler, eğer sırf ben çaylaklaştırılırsam herkes görsün ki adalet yoktur bu sözlükte. kimseye hakaret yok, sadece düşünce var. ama karşı taraf sorgusuz sualsiz pkk lı yaftası yapıştırmıştır, küfür etmiştir. bakalım sözlükte adalet var mı? önceden uyardım. herkes görsün. çok da umrumda değil ayrıca çaylaklaştırılmak falan. sadece en azından şu sözlükte adalet istiyorum.
(bkz: nöbetçi terörist)
Bir kapçığın türk malafatı yemekten folloş olmuş ağzına yeni kapak istediğini belirten serzenişi.
görünüşe bakılırsa türk vatanından, türkçe konuşmayı bilmeyen birini kovuyoruz.

(bkz: kovuryorsun)
(bkz: terket çiler e)
(bkz: tanrının)

edit:
çaylaklaştırılmak ne lan?. *
canına kast edilen askerdeki evladına kurşun sıkılan vatandaşın vatanından, canına kast eden anası kara amcıklı vatan hainini kovuyorum lan piç var mı daha anan hakkında duymak istediğin güzellemeler?
türkçe yazıp, konuşamayanları mesela.

kovuryorsun ne amk.