bugün

namus önemli bir olgudur kızlar Bunu ister kabul edin ister kabul edmeyin.

her erkek bakireliği önem verir Bunlardan bazıları sadece Sinsice söylemez bazıları mertçe söyler.

sanmayın ki o bakireliği önem vermeyen erkeklerin sizlerle evleneceğini Bir Mana bulup sizden ayrılacaklardır ve doğru o bakire kıza koşacaklardır
koyan koymuş teyze.
Namus önemli bir olgudur, ey insan evladı, bunu ister kabul et ister kabul etme,

Lakin burada kimin onurundan bahsetmek gerekiyor, tecavüze uğrayan kadının insanlık onurundan mı? Tecavüzcünün olmayan onurundan mı? Kızını veya karısını korumak yerine infaz edenlerin olmayan onurundan mı?

Ben bir kız babasıyım, allah korusun da başına böylesi köyü birşey gelirse kızımı korumaya alır, bunu yapanı da diri diri gömerim, kızımı niye öldüreyim ki, o benim canım ciğerim, asıl kızıma bu kötülüğü yapanı cezalandırmak onurumu kurtarmak olur, aksi halde o şerefsizi korumuş olurum.

Özgecan'ı öldüren şerefsiz, ailesinin onurunu kurtarayım bari diye düşünmedi değil mi?

Bekareti kaybetmeyi onursuzluk sayanlar, hırsızlığı, tecavüzcülüğü, rantçılığı, rüşveti de onursuzluk sayın da adam diyelim size.
tecavüze uğrarsan onurunu kaybetmezsin orada koyduğun mücadele yara, darp izleri, morluklar insanları utandırır ve düşündürür.
aklı sıra polemik yapmış, hem kendisi saçma bir yönlendirme yapıyor sonra karşısındakine "çık hadi işin içinden" diye soruyor,

aynı: "pirenin derisinden seccade yapılsa namaz kılmak caiz mi?" sorusu gibi

"sen yap ben kılarım" teyze
Güzel laf demiş. Haklıdır. Onur başkasının sizin elinizden zorla alabileceği bir kavram değildir. Siz satarsınız onurunuzu.

Teyzenin bacağı birinin götüne girse o kişinin onuru gitmez, sadece götü gider yani.
Kardesim tecavüz edilen değil tecavüz eden sucludur
Ve en ağır şekilde cezalandirilmalidir! Gerekirse hadım edilsin!

Ama konu namusun önemsiz olmasına cekilmiş
Kabul etseniz de etmeseniz de onemli kardesim.

"... Ve gördüm ki, o elli altmış kızlardan ve talebelerden kırk ellisi, kabirde toprak oluyorlar, azap çekiyorlar. Ve on tanesi, yetmiş seksen yaşında çirkinleşmiş, gençliğinde iffetini muhafaza etmediğinden sevmek beklediği nazarlardan nefret görüyorlar kat’î müşahede ettim. Onların o acınacak hallerine ağladım..."(1)

Evet gençlik çok güzel ama onun da sonu var ve cevrenize bir bakın gençliğinde iffetini koruyamayan hanim kardeslerimiz mutlaka acısını bir sekilde cekiyorlar.

Siz bakmayin bu klavye delikanlilarina
Benim için sevmek onemli abi, onemsiz onun geçmişi vs dediklerine

Cok seviyorsan evlen kardeşim! Acaba sevginin sınırı mi var ? Acaba işini gördükten sonra sevgin mi azaldi ? Yoksa hiç sevmiyor musun artık?
Namus falan bilinmez de kendini savunma anlamında şahane cümle.
mesela Sümeyye isminde birileri milletin, milyonlarcasının, parasını çalmış sahtekarlar olmalarına rağmen kendilerini namuslu sanırlar.
tecavüz ayrı olay orospuluk ayrı olay orda ince değil ülke sınırı gibi çizgi var.

madem tecavüze uğrasam bana onursuz diyecekler neden önüme gelenin önüne yatmayayım. böyle bir mantık mı olur lan?
(bkz: #32737752) yazarımız kapak gibi cevabı vermiş zaten.
yani içimden şöyle demek geldi. Bizim namusumuzla mı adam olucaksınız şerefsiz adi orospu çocukları.