bugün

bu gün yaptığım şeydir. domates seçer gibi tek tek seçtim erikleri özenle. sertliğine ve rengine dikkat ettim. bir çılgınlıktı benimkisi. bir dahamı gelicez dünyaya diyip öğrenci halimle kilosuna 7 tl verip erikleri aldım. pişman değilim.
Fakirlik konusunda ihtisas yapmis kisi eylemidir.

Ama cok pis guldum yemin ederim.

icim acidi ama guldum.

Aferin genc adam.
bulunduğunuz şehrin sokaklarında erik ağaçlarının olmamasından, ve pazarda da pahalı olmasından mütevellid, "zaten dünyanın parasını veriyoruz. Bari iyisini yiyelim" diyerek yapılan eylem.

Şu an bulunduğum şehirde kaldırımlarda bile erik ağacı dikili. Ben buranın eşiği meşhur sanmıştım; değilmiş.
bir bade süzerekten almak değildir.
işsizliktir. hayır bugün bunu yapan yarın da pirinçi tek tek seçerek alır.
kilosu 7 tl olan erkeği tek tek seçerek almak diye okunan ilginç bir konu. dedim la ne ara piyasa o kadar ucuzladı erkekler 7 tl ye düştük amk. neyse gidiyorum ben.

tanımdırdur: eriğe gerekenden fazla değer vermektir. boşuna hırs yapılmaması gerekiyor dönerse sizindir.
Bir öğrenci eylemi. eriğe 7 lira verilirmi kardeşim. Gel abicim gel bizim bahcede bedava. çık ağaca miden amel oluncaya kadar ye. ister kırmızı ister yeşil.
Ögrenci olarak elimizden geldigince yaptigimiz eylem. Ama beni hep dusundurur biz tek kisilik aliyoruz 3 4 liralık (bi kilo alamiyorum yani sozluk ) ya durumu iyi olmayan coluklu cocuklu aileler nasıl alıyor 2 kg alsa al sana 14Tl bi meyve icin verilir mi bu kadar para içim acıyor yemin ederim bunları düşünürken.
Işsizligin daniskasidir. Hayir bunu yapan yarin da unu tek tek seçerek alır.
çok mantıklıdır.

hatta daha ileri gidip erikler dişlenip yerine geri bırakılabilir. ee hep mi onlar bizi kazıklayacak be? 13 liraya erik gördüm geçen gün. yuh.
geçen sende olduğu gibi bu senede yapılan olaydır. yalnız bu sene 7.5 liraydı. tek tek özenle seçip aldım. sonuçta eriğin tanesi yaklaşık 15 kuruş az değil.
Et'den sonra erikte altınla yarışıyor.
Seçicem tabii 7 lira az mı?! Yemek yerim ben onunla çok zorlasam yemeğin üstüne tatlı bile yerim. Seçmek hakkım. Bu başlığı açıp yarama tuz basan kim...