bugün

sıkıntı verici doküman, arkaplan, alt metin vs...

mevcut sözlük erkekleri fransa görmüş, batı medeniyetini özümsemiş, peynir gibi hatunları olan şehirlerde cirit atmıştır ya o yüzden ülkesindeki hatunlardan bazı normları yakalamalarını istemelerinden doğal bir durum yoktur.

o değil de bu insana tiksinti veren kız davranışlarını inceledim çeşitli sanal ortam komünitelerinde. ve sokağa çıktım gözlem yapmak için. burada dikkat çekici başlık olsun şanım yürüsün için ya da sözlük erkeğinin gerçekten rahatsız olduğu durumlar olduğundan değinilen konuların sokakta marjinalinde marjinali bir grup(grup bile denmez) hanımda ancak görülebildiğinin farkına vardım.

oysa insanı tiksindiren erkek davranışları ile ilgili gözlem yapmam gerektiğinde sokağa çıkmama bile gerek kalmıyordu bazen. kendim de bile hanımların burada yakındığı bazı davranışları görebiliyordum. hatta bu davranışlar toplum içinde o denli yaygın ki erkekler tarafından farkedilmiyor bile.

bütün bunları düşünüp bayanlara acıdım. sonra biraz da iyi tarafından baktım olaya. iyi ki dedim ben varım. ben de olmasam halleri nic’olurdu değil mi?...