bugün

Star Wars serisine göre hazırlanmıştır.(Sıra dikkate alınmamıştır.)

1-Xendor(Karanlık gücü keşfederek ilk ayrılığı yapmıştır.)
2-Luke Skywalker(Yeni Jedi düzenini geitrmiş ve Jedilığın yok olmamamsını sağlamıştır.)
3-Yoda(Birçok Jedi'ı o yetiştirmiştir. Örnek: Kit Fisto, Galen Marek, Anakin Skywalker, Mace Windu ve birçok önemli Jedi)
4-Darth Sidious(Jediların dağılmasını ve neredeyse hepsinin ölmesini sağlamıştır.)
5-Anakin Skywalker-Darth Vader(Luke'u kurtarmış ve güce denge getirmiştir.)
6-Qui Gon Jinn(Kuşkusuzki çok önemli yeri var. Anakini keşfetmiştir ve whill oluşumunu keşfetmiştir.)
7-Sifo Dyas(Klonların siparişini vermiştir.)
8-Galen Marek(Asi Liderleri onun sayesinde kurtulmuş ölüm yıldızı 2nin planları onun sayesinde asilere geçmiştr. Bence en önemli kilit rol Galen Marek)
9-Mace Windu(Anakin, Padme ve Obi-Wanı Genosisten ilk o kurtarmıştır onuda yoda kurtarmıştır.)
10-Obi-Wan Kenobi(Luke'u eğitmiş ve yodayıda luke'u eğitmesi için ikna etmiştir. Darth Maul'u öldürmüştür. Yaptığı çok şey var sayılmaz.)
11-Han Solo(Luke Skywalker'ı kurtarmış ölüm yıldızlarının yok edilmesinde yardım etmiştir.)
12-Chewbacca(Yodaya yardım etmiş Han Soloyu birçok kez kurtarmıştır. Ölüm yıldızlarının yok edilmesinde yardım etmiştir.)
13-Bail Organa(Asi Birliğinin temellerini atmış ve Prenses Leiayı o yetştirmiştir.)
14-Exar Kun(Sithlerin güçlenmesine yol açmıştır.)
15-N'Kata Del Gormo(En önemli Jedilardan Yodayı eğitmesi bu listeye girmesine yettide arttı bile.)
darth maul'un da olması gereken listedir. zira listedeki birini öldürmüştür.
(bkz: Qui Gon Jinn)
ayrıca c-3po nun da olmadığı listedir.
jabba the hutt 'ın da bir şekilde içine kaynaması gereken listedir. gerçi ortamda fazla bir fonksiyonu yoktur, ama yaşadığı ortamlarıyla, alem yapma sahneleriyle star wars filmlerine über renk ve tat katmıştır. ölüş şekli ise ratingleri tavana vurduracak cinstendir.
Dedikleriniz bir bakımdan doğru. Ama burada kilit rol oynayanlar yer alıyor.Darth Maulun listeye girmemesinin sebebi Qui-gon jinn'i öldürmesi çok büyük bir etki yapmamıştır.anakini ozamanda çoktan keşfetmiştir zaten ayrıca üstad yodaya whills oluşumunu çoktan öğretmiştir.Darth Maula dikkat ederseniz yaptığı çok önemli birşey yok