bugün

türkiyeye zararlı olabilecek her oluşuma destek vermeye hazır olan türk kiliseleri ve kravatlı teröristler arasında oluşturulmuş gayrı resmi bir ittifaktır.
pkk' nın gerçekte bir ermeni örgütü olduğunu göz önüne aldığımızda bölücülüğe de en büyük desteklerin hristiyan devletler tarafından verildiğini düşündüğümüzde ve bunların üstüne de avrupalı komiserlerin türkiye'nin en demokratik partisi olarak dtp'yi işaret ettiklerini eklediğimizde aslında denklemi zaten çözmüş oluruz. lakin bu konuda örnek vermek gerekirse izmir alsancak'ta bulunan ışık kilisesi (Lighthouse International Church) reşit olan 'kurbanlarına' dtp'ye oy vermelerini salık vermektedir.
olayın etik yönü ayrı bir tartışma konusudur ancak bu dayanışmanın ne kadar ibret verici olduğu da ortadadır. dtp'nin kürtlerin partisi olmadığı gerçeğini göstermektedir.
zira dtp vatanına milletine bağlı kürtlerin değil, bölücülerin ve ülkeyi bölmeye çalışan hristiyanların partisidir.
olmayan dayanışmadır. türk kökenli hristiyanlara atılan iftiralardan biridir sadece.

birincisi; pkk hiçbir zaman ermeni örgütü olmamıştır, kürt örgütüdür. sünnetsiz teröristlere ermeni damgası vurulmuş, meclis tepelerinden bazı kendini bilmez bakanlar bu iddiayı ortaya atmış, sazanlar da yemiştir, yemek istemiştir.

ikincisi; hristiyanlığı bilmeyen ahmaklar incil'in öğretileri arasında devlete itaat etmek olduğunu bilmezler. habire çamur attıkları türk hristiyanlar kiliselerinde yalnızca ibadet eder, oraya siyaseti sokmazlar. türkiye'deki protestan kiliselerini vatikan gibi siyaset yuvası olarak göstermeye kimse cürret etmesin. bu insanlar anadillerinde ibadet eden ve barış içinde yaşamayı arzulayan insanlardır. iftira, haksızlık, tehdit ve hatta katliamlara rağmen inançları gereği kimseden nefret etmez, kendilerini düşman olarak görenler için dua ederler. çünkü hristiyanlıktan öğrendikleri budur.

üçüncüsü; yazılı belge, görüntü, vs. olmadığı müddetçe bu iddia, düzeltiyorum iftira, havada kalacaktır. yine de dtp'ye oy vermek bu parti açık olduğu müddetçe serbesttir. isteyen dtp'ye oy verir. müslümanı da verir, hristiyanı da verir. ancak kilise içerisinde hiçbir zaman böyle bir teşvik olmaz, olamaz, olmamalıdır. olmadığını da adım gibi biliyorum. buradaki amaç başkadır. dtp'ye, chp'ye, akp'ye, mhp'ye oy vermek değil olay, hristiyanlarla pkk'yı bir şekilde birleştirmeye çalıştırmaktır yapılmak istenen. türkiye'deki hristiyanlar iftiraya alışıktır, bunu da önemsemeyeceklerdir, umuyorum kötü kalpli insanlar da amaçlarına ulaşamayacaklar, ilahi adalette cezalarını göreceklerdir.

not : hristiyan olan insanları "kurban" olarak sunmak en hafif tabirle ayıptır, ancak bir yandan da doğrudur; malatya'daki dehşeti göz önüne alırsak...

not2 : yazdıklarım bazılarına ağır gelebilir, böylece daha da ezilirler. muhtemelen eksilerler, kendilerini ifade ediş şekilleri budur çünkü. garipsemiyorum, koca bir hiçler gözümde, öpüyorum.
kilise'nin beynini yıkadığı 'kurbanlarıyla' yapılan etkileşimler sonucu ortaya çıkmış iddia bile değil, olaydır.
kimse kusura bakmasın ama ben beni tanımamasından ötürü beynimi yıkayabileceğini düşünen aptal misyonerlerin ben ve ortamdakilere dtp'ye oy verme konusunda yaptığı psikolojik baskıya inanırım, 'bunlar aptaldır, yok türkiye'dekiler masumdur' diye zırvalayanlara değil..
kişi, TARiH, MEKAN KONUSUNDA AYRINTILI BiLGi iSTEYENLER ÖZELDEN ULAŞABiLiR.
iftiradır. tam 10 gündür cevap beklenmektedir, izmir'deki bir kilisede "dtp'ye oy verin" baskısı yapılmış, tarih, kişi, mekan konusunda ayrıntılı bilgi istedim (verilebileceği söylenmiş çünkü), araştıracağımı söyledim ancak cevap gel(e)medi. demek ki neymiş, ekran başında atıp tutmakla olmuyormuş, biraz vicdanlı olmak gerekiyormuş.

"Herkes, baştaki yönetime bağlı olsun." ayeti (incil; romalılar 1:13) uyarınca hristiyanlar ülkesine ve devletine bağlıdır. nokta.