bugün

söylenmesinin sonucunda pişmanlık duyulan şeylerdir.
genellikle edilmiş küfürlerdir. (bkz: orospu çocuğu)
Sinirliyken ağızdan çıkan çoğu şeydir.
anneye sınırlenınce soylenen sozlerın tumudur.
sinir anında söylenen her şey. karşındakini ne kadar kırdığını o an fark edersin ama pişmanlığını kızgınlığın geçtikten sonra yaşarsın. "ne yaparsa yapsın öyle dememeliydim be!" dersin, vicdanın sızlar.
eski sevgiliye sarhoşken söylenen sözler, yazılan mesajlardır.
beklenmedik bir soru karşısında heyecana kapılıp saçmalama olayıdır. düşündükçe insanı bir utanç kaplar . tek çaresi vardır o da karşıdaki insanın bunu unutacağını düşünmektir.
size güveniyorum.
"evlendikten sonra sana bulaşıkta yardım ederim"...

pişmanım sözlük.
kızgınlık anında karşı tarafa söylenen kırıcı sözler için sonradan pişmanlık duyulması.
Seni sevmediğini bildiğin birine onu sevdiğini söylemek.
'' gitme. ''
edit : söylediğimle kaldım.
çok çok uzun zaman önce, uzak bir galakside değil tabi ki ama uzun zaman önce, bugüne kadar istisnasız en çok sevdiğim kadın sende birşeyler var, iyi değilsin kaç zamandır konuşmak istermisin dediğinde yok yok iyiyim ya merak etme, çok yoruldum son zamanlar uykusuzluk falan deyip üstelemesine fırsat bırakmadan bir yolunu bulup uzaklaşmalıydım çünkü ikinci kez aynı soruyu kendinden emin bir tavırla sorduğunda bir anda dilimden dökülen sözcükler evet haklısın çok şey var aslında, gece-gündüz sürekli seni düşünüyorum, o kadar ki günlerdir, haftalardır yaşadığım tek gerçeklik sensin ve hala farketmediysen söyleyeyim seni seviyorum olmuştu. orada dilime hakim olsaydım eğer birlikte geçirdiğimiz her an ne kadar güzel ve özelse, onsuz geçen zamanda bu kadar tatsız olmazdı. evet iflah olmaz derecede malım.
iş yerinde ki servis değişikliğini keşke hiç söylemeseydim.
'keşke tanışmasaydık'

ağlayacağını bilseydim söylemezdim sözlük..
eski patronuma sendikal faaliyetler başlattığımı ve işçi temsilcisi olacağımı.
(bkz: Benimle evlenirmisin)
nedenli veya nedensiz terk eden eski sevgiliye söylenen sevgi sözcükleri.
sonsuza dek elveda cümlesi bu cümlelerin başını çekmektedir.
anneme söylediğim kırıcı sözlerin tamamı.