bugün

canım turkiyemin bozkirlarinda sıkça duydugumuz kezban sözlerdir. efenim kezbanligin yaşı yoktur her yaşta kezban olunabilinmektedir. çünkü insanların kezban olarak nitelendirilme durumunu belirleyen şey sözleri davranışları hal ve hareketlerinin bütünüdür. peki nelerdir bu sözler ve hangi olay anında kullanilir nerelere yazilir bir inceleyelim.

ilk kezbanimiz sanıyorum ki sevgilisinden tekmeyi yemiş öyle duruyor ve sıcağı sicagina vatsap durumunu guncelleyiveriyor ;

bizde böyledir ,gelene romayi gidene kinayi yakarız ;)))

bu kezbanuslarda göz kırpma işareti bir tür noktadir, ben kezbanim diye bağırmaktadir bu smayli.

bir bakıyoruz ki facebook ' a . o da ne yakın arkadaşı tarafından sirtindan vurulan bir kezban, bakin ne diyor;

snrm matematigi daha iyi ogrnmm lazm insanlarin kac yuzu var sayamyrm.

bir de kisaltmalari vardir ki anlamak icin sekilden sekile gireriz. okuyunca anlamasak da olurmuş deriz genelde.

sonra bir tivitira girelim deriz bu kezbanlar orayi da sarmistir;

mavi huydur bizde.....
kahve candir.....
yagmur yagsada kitabimi okusam.....
yagmur sonrasi camur kokusu....
yagmurun verdigi huzur...

bu kadar yagmuru sevmeleri ve yagmur yaginca semsiyelerin altinda kosar adimlarla kendilerini evlerine atmalari da ironik bir durumdur. he eger evdeyseler okuduklari kitaplar genelde ahmet batman kahraman tazeoglundan sicak cikolatam gece uykumdan oteye gitmemektedir.

bir de bunlarin instagram halleri vardir ki sormayagitsin.
yarin paragram hashtag yazan gordum ya. ve hashtagler genelde bir cumle kurup her kelimenin basina # koymaktan oteye gidemez. amaclari bilinememektedir.
#canim # kardesim #ile # neguzel #gun #cicek #cool #kardes # candir #iyigeceler #black

he canim he.

en son olarak da tumblr hali vardir bunlarin;

oyle guzelsin ki kus koysunlar yoluna.

velhasilikelam;
oyle kezbansin ki kuslar sicsin kafana
'Ya çekme çok çirkinim' dir.