bugün

daha doğrusu bir kız ismi olan kezban a şu anda en popüler olan anlamını kazandıran şahıstır. gerçekten elleri dert görmesin. her zaman bu tür kızları orda burda görüyorduk bir terslik vardı farkındaydık ama anlatamıyorduk. bu eleman sayesinde artık layık oldukları sıfatı şak diye söyleyebiliyoruz. türkçeye büyük bir hizmet etmiştir.

edit: kezban?
yemin ediyorum benim.

2008-2010 arası anlamsız kız davranışlarını sosyal medya da kezbanlık olarak yorumlamıştım.

ancak bunu yaparken şu anda yapıldığı gibi köylü muamelesi yapmak için değil, hülya koçyiğit in kezban pariste adlı filmindeki hareketleri gözümün önüne geldiği için bu benzetmeyi yapardım. tabi "bendim" iddiasını kimse kabul etmeyecek, ama gerçekten bendim.
Kes lan denirmiş bunlara bugüne gelinceye kadar kezban olmuş...
muhtemelen bir ekşi sözlük yazarıdır.
yemin ediyorum ben değilim.

ben olsam ülkede bu ismi taşıyan insanların kendilerini aşağılanmış hissetmemesi adına böyle birşey asla yapmazdım. evet, ismi kezban olup bu duruma ciddi şekilde üzülen, takıntı haline getiren bir yakın arkadaşım var, bilebilir miydi günün birinde yavşağın birinin çıkıp koca dilde târife yarayacak o kadar kelime arasından bir kadın ismini seçmesini. birde marifetmiş gibi benim diyenler yemin billah edenler, aidiyetine almaya çalışanlar var lan, pes.