bugün

değiştiremeyeceğimiz için kabul ettiğimiz ya da alıştığımız değerler, olaylar ya da kişilerdir. insanların hepsinin çıkarcı olduğunu bile bile güvenmeye çalışmak gibi.
bütün yazarlar bir gün ölecek.
Sözlükte dal taş.. koşturup duran apaçiler.
sevsen de sevmesen de etki edemeyeceğin, değiştiremeyeceğin gerçeklerdir. anne ve babamızı seçemememiz, insanın zaafları olduğu, her insanın içinde aynı oranda iyilik ve kötülük potansiyeli olduğu gibi.
en başta ölümdür.. onun korkusuyla yaşamak zorunda olmamız bir gerçek.. ölmeyi arzu edenler, ölmekten çekinmeyenler dünyeni hayatın getirdiği bir yapıyla, uhrevi hayatın o derin anlamını algılayamayacak kadar bilinçsizdir. ölüm elbet olacak ama kolay olmayacak.
-ister istemez oluşan saplantılı düşüncelerimiz.
-bir gün bizi diri diri gömecek olan alışkanlıklarımız.
-solup çürüyecek olan bedenlerimiz.
-kalplerimizi parça parça sökecek olan aşklarımız.
çaylaklık döneminde çok dikkatli yazılar yazmak kendini beğendirmek zorunda kalmanın gerçekliği.
paran varsa yancıkta, hıyar bulamazsın cacıkta.

not: orjinali böyle değil ama bayan arkadaşlar rahatsız olmasın diye böyle yazdım. isteyene özelden orjinalini paylaşırm.
ben, şahsen, bizzat, kendim.
Sanıyorum bunlardan zaman zaman en boktanı, egoyu süründüreni, zaman zamansa içe serin sular serpeni, yaşanmış hiçbir duygunun, salgılanmış hiçbir kimyasalın dünya üzerine bize özel olmayışı gelmiş geçmiş milyonlarca vücut tarafından tecrübe edilmiş olmasıdır.
dolayısıyla yalnız değilsinizdir. bunun yanında özel de değil.
evrende bir toz kadar değersiz olduğumuz gerçeğidir. her şeyin bir sonu gibi bizim de sonumuz olacaktır ama kim sonlu olmak ister ki ?
kaçınılmaz son ölüm.
(bkz: düğün salonu)
Pazartesi günü mesai başlangıcı olduğunu bilmek
kız arkadaşımdır.

geldi gitmiyor. ev arkadaşlarıyla kavga etmiş bir süre daha bende kalacak. ne yazık ki bir süre daha onunla yaşamam gerekiyor.
türkiye'nin bir "hukuk" (!) devleti olması...
(bkz: kızların pembe sıçmaması)
(bkz: evlenselerde erkeklerin gözünün dışarda olması)
(bkz: 118li reklamların hala televizyonda dönmesi)
(bkz: paranın her kapıyı açtığı gerçeği)
(bkz: ismail yk nın hala müzik yapmaya çalışması)
(bkz: üstüne kuş pisleyen insanın bir bok elde edememesi)
(bkz: iyilerin her zaman kazanamaması)