bugün

daha saldırdığı dini bilmeyen malların var olduğu bir gezegende bu kadın bizim mahallede değildir.
müslüman kadındır. erkeğin namazını bozan şeylerin siyah köpek, domuz ve kadın olduğu düşünülürse kesin müslümandır. kaldı ki kitap kadının namazını bozan şeylerden bahsetmez bile. artık kaçıncı sınıf ben bilemedim sözlük.
islam'a yöneltilmesi gereken kadındır. islamiyetten sonra Cahiliye Devri arabistan yarımadasında kadınların itibari gözle görülür bir biçimde artmıştır. kız çocuklarını diri diri gömmeler yasaklanmıştır. ayrıca islamiyetle beraber de kadınların, kocaların üzerinde hakları artmıştır. Ayrıca islam hak dinidir.

eksileyen arkadaş; korkma anan da müslüman olabilir.
kime göre üçünsü sınıf sorusunu akıllara getiren durum. onlar ahirette birinci sınıf insanlar olacaktır.
saygı duyulması gereken kadındır. ama din hakaten bir garipmiş.

(bkz: dinin kendini 3 sınıf görmesi)
mantıksız davranan kadındır. büyük ihtimalle daha dinini bile bilmiyordur. her dindar gibi korkudan biat ediyordur dine. sorgulamaz, okumaz, bireysel davranamaz. erkeğine büyük ihtimal koşulsuz biat eder. kocam döver de söver de der. dinin erkeği üstün kılması onu rahatsız etmez. bütün bunları nedeni de aşağılık kompleksi ve korkudur.
Tamamen gelenek ve öğrenilmiş çaresizlik.

Düşünmüyor, okumuyor, korkuyor.

Ya varsa diyor?

Varsa öbür tarafa gittiğinde şunları sorabilirsin bak…

Tarih boyunca beni erkeklere neden bu kadar ezdirdin?

Neden gönderdiğin kitaplar beni muhatap bile almıyor?

Seni muhatap bile almamış bir güç seni inanmadığın için yakabilir mi? Bu kadar kötü biriyse, bu nasıl tanrı?