bugün

insanın mükemmeliyetçi yapısıyla açıklanıp, sokaktaki mehmet amca nın bile başına gelebilecek talihsizlikler serisinin ilk halkası.
ibret olsun diye taksim meydanı'na götürülüp eşek sudan gelinceye kadar dövülmesi gereken insandır.
elindeki değerin kıymetini bilemeyen, embesilin en önde gidenidir...

(bkz: eşek hoşaftan ne anlar)
(bkz: pirince giderken eldeki bulgurdan olmak)
(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: hemde çok defa)
kendi edip kendi bulacak kişidir.
mazoşist insandır. bu tip insan acı çekmezse gerçek aşkın vuku bulamayacağına körü körüne inanmış olabilir. esasen aşk, yaşanırsa tüketilip, hemencik bitiveren bir şey olduğundan, kendisini sevmeyene yönelip platonik aşk acısını seçenlerin aşkı da ızdırabı da ebedi olacaktır efenim. türk ve dünya edebiyatı bu tip aşklara methiyeler düzen eserlerle dolu olmakla beraber, gerçekte insanın dönüp dolaşacağı nokta gönülün oka da b*ka da konacağı gerçeğidir ki genelde öncelik b*ka verilmektedir.
ulaşılmazlara aşık olan insandır. elde ettikten sonra muhtemelen bır baskasına aşık olucaktır.
daha fazla beğenilme ve heyecan arzusu kaynaklı olabilir. sevmeyeni seven yapabilmek kafayı meşgul eder, stratejiler kurdurur, hikayeler yaratır. bütün günlerin ana konusu malum kişi olduğundan, hergün ne olacağını bilmediğiniz bir güne uyandırır. insanın kendi yetenekleriyle ve emeğiyle kendini sevdirmesidir bir bakıma, dolayısıyla kendi eseridir. hazır alınmamıştır o. bu yüzden egoyu daha fazla tatmin eder. sevmeyen uzun uğraşlar sonunda seven olduğunda, kişi artık artı bir kişi tarafından daha beğenilmektedir. bir noktada sevmeyen tatmin edici bir şekilde seven durumuna geçtiğinde, o da artık geçmişte seven ama tarafımızdan sevilmesi tercih edilmemişlerin arasına gider veya tadı çıkarılır. bu bir karakter özelliği de olabilir, hayatın bir veya birkaç bölümüne sığdırılan deneyimler olarak da kalabilir. ancak her zaman değişimin faydalı olduğuna inandığımdan, küçük kardeşlerime ikinci yolu öneririm.
aşk yalan, leyla doğmasa mecnun bekar mı ölecek di?
gerizekalı, embesil insandır.daha ne istiyordur, hatta Allah belasını versindir.
kısa ve öz bir söz;
(bkz: seven sikilir siken sevilir)
gayet doğal karşılanması gereken bir olaydır. çünkü insanın fıtratında elinde olmayana ulaşmak için var gücüyle çabalama eğilimi söz konusudur. tabi bu durumu kontrol altında tutan birçok etken mevcuttur; kendisine aşık olmayan kişinin aşık olunacak derecede bir cazibeye sahip olmaması gibi, ya da aynı kişinin verilen mücadele sonunda kişide haz uyandıracak potansiyele sahip olmayışı gibi.
asik olma kriterlerinde illa karsilik aramayan insandir.
kendisine sevmeyene gitmesinin hata olup olmadigi tartisilir.
ancak illa onu sevene gitme mecburiyeti tabii ki yoktur.
zoru seven insandır. kolay elde ettiklerinden zevk almayandır.
Çok zor bir durum. Ama tercih yapacaksa kendisini sevenden yana kullanmalı. Kendisini seven onu her daim mutlu eder ve onun yanında içi rahat olur.
ismail YK'nın beni seveni ben sevmem, beni m sevdiğim de beni sevmez tarzı. Üzerime şıp diye oturan durum .
güncel Önemli Başlıklar