bugün

Alevi vatandaşların çoğu Türkmen’dir. Bu sik kafalı, cahil, Arap artıkları, alevi Türkmenlerinin sol taşşağı olamaz.
Yav olum size bunları kim öğretiyor çıldıracağım ya. Olum alevilerin türk olduğu kadar kimse türk olamaz bu memlekette. Esas türkler has türkler alevilerdir, tahtacılar türkmenler çepniler vs bunlar has türktür, hele de erzincandaki alevi zazalar en turk milliyetçisi benim diyen türkten daha türktür. Saçma sapan konuşmayın çıldırtmayın insanı. Hakkaten bu memlekettin yüzde ellisi geri zekalı.
alevi türk'ün hasıdır. illa ki yarak gibi başlık açacaksanız götünüzü açın da para kazanın bari. sünniyim evet ! işte bu tür başlıklar ülkemizi , milletimizi, vatanımızı bölmeye yönelik başlıklardır. siktirip gidin vatanınıza !..
aleviden her şey çıkabilir, nevet.
Hem Türklerin hem de Kürtlerin alevisi vardır.balkan ülkelerinde de alevi ve Bektaşi vardır.
alevi köylüsü vatanseverdir. öğretileri milliyetçi değil hümanisttir. ama günümüzde birçok iyi yetişmiş, iyi bir eğitim almış alevi köylü gencinin gözü avrupadadır. Türkiye'nin sekuler dini yaşamı iyi eğitim almış alevi gençlere göre değildir. sonları iyi mi kötü mü olur? Tabii ki bilinmez. Ancak muhakkak gidecekleri ülkede bir duygusal boşlukta kalacaktırlar.