bugün

bunun için bazı insanların yaratılışlarından gelme üstün bir yetenekleri vardır sanki kendini rezil etmek için özel çaba harcıyor gibi dursalar da aslında bu onların doğasında vardır. for example; inek şaban tiplemesi.
bir doktor adayının,reçete yazma sınavından muvaffak olacakken * son anda kaşeyi ters basıp *ters köşe olması...
yeni tanıştığınız, edebiyat aşığı bir kıza, "yarın reşat nuri güntekin'in imza günü varmış gidelim mi" diye sormaktır.
toplu bir ortamda gaz kacirmak, fermuari acik unutmak, hoca sozluye kaldirinca hicbir soruyu bilememek ve herkesin guldugu cevaplar vermek, isimleri unutmak, yururken dusmek.
kral tv de vj olmak.
yere kapaklanma.
rezil bi kadınla evlen, o seni daima rezil eder. boşuna yorulma ondan diyorum.
aşktan geçer. öyle şeyler yaptırır ki size, bırakın elalemi aynada kendi yüzünüze bakamazsınız.
kokmaz diye güvenip yaptığınız ossuruğunuzun kokusunun önce kendinizde iğrençlik hissi vermesi sonra adım adım füzyon hızıyla çevredeki az samimi insanlara nüfuz etmesi...ispatlanamayan kuşkulu bakışlar.
yolda yürürken düşmek * en etkililerindendir.
iş çıkışı servislere binmek için arkadaşla sohbet ederek yürürken içi personel dolu bir servisin aynasına kafa atmak. yetmiyormuş gibi bir de sözlükte bunu yazmak.
bir çok çeşidi vardır. özellikle üst entryde olduğu şekilde mesaj atmak... ertesi sabah da it gibi herşeyi hatırlayıp " ya ben sana dün ne dedim hatırlamıyorum... sarhoştum. umarım kötü bir mesaj atmamışımdır" diye tekrar mesaj atıp, durumu kurtarmaya çalışmak.. rezilliğin daniskası... ve bu rezilliği karşı tarafın anlayıp hiç cevap vermemesi ise yüz karası..
offf... içme! içeceksen telefonu tuvalete at, sifonu çek ki bu hallere düşme!
- yaptım
+ yine ne yaptın??
- mesaj attım...
+ duramadın di mi yine?
- ı ıh! :(
çok konuşmak.
eski sevgiliye benimle olmazsan intihar ederim demek.
her anlamda kıvırmaktır.

kıvıran, karşısındakini büyük ihtimal mal falan sanıyordur.
hani kişinin kendinden pay biçmesi gibi bir şey.
ama emin olsun ki karşısındaki yemiyordur.
kıvıran kıvıra kıvıra rezil oluyordur,küçülüyordur, eriyordur görmüyordur.

(bkz: binlerce dansöz var)
bilmediğin bir konuda, konunun uzmanı olduğunu bilmediğin birine ahkâm kesmek bu yollardan biridir.

edit: imla
toplum içinde ossurmak olabilir.
dj müziğinde halay çekin rezil olmama gibi bir ihtimaliniz kalmaz .
gurur süzgecinden geçirilmemiş tüm davranışlardır.
ben çok karizmatiğim diyip hava attıktan sonra merdivenden düşmek.
facebook gibi paylaşım sitelerinde, düzeyli çevrenizden oluşan arkadaş listenize 4000- 5000 arkadaşı olan basit kız ya da erkekleri eklemek. listenize bakan tüm arkadaşlarınızın o basitlerin basit profil resimlerini gördükleri anda düştüğünüz rezilliktir. ayrıca bu nasıl bir gururdur ki o basit insanların profillerinden bir sürü basit ile görünmeyi umursamaz.
(bkz: boş akbille otobüse binmek)
(bkz: sınıfta osurmak)

hele ki bunu lise yıllarında yaptıysanız yıllar boyu üzerinize yapışıp kalacak bir lakabınız olmuş olur.
sınıfta millet pür dikkat ders dinlerken, o karnından çıkan gurultular dört bir yana savrulur sen başını eğer karnını bastırırsın.kafalar yavaşca sana doğru çevrilirken sen hiçbirşey yapamamın çaresizliği içerisindesindir.**