bugün

itü jeofizik muh. mezunu bi abimizin iki sokak aşşağıda sucu dükkanı olduğunu göz önüne alarak konuştuğumuzda, aslında olayın tamamem kendini geliştirmeyle alakalı olduğunu, isim yapmış üniversitelerde kişinin kendini daha geniş imkanlar dahilinde ve kolayca geliştirmesi sebebiyle iş dünyasında avantajlı olduklarının göstergesidir.

özet: eşeğe altın semer vursan eşek yine eşek; olay kendini geliştirmekte.
Bir insanın geninde mühendis olmak varsa ha iTÜ'den ha Ege'den mühendis olup çıkmış fark etmez .
sırf itü, odtü, boğaziçi gibi üniversitelere girip mezun olduktan sonra kendini mühendis olmuş saymaktır. bu durum sadece bu üniversitelerde değil her üniversitede geçerlidir. mühendislik formasyonu malesef üniversitelerimizde doğru düzgün verilememekte ve kendini üniversite boyunca geliştirmeyen öğrenciler işsiz kalmaktadır. sonuç olarak eşeğe altın semerde vursan eşek yine eşektir.

not:bu böyle arkadaşlar. sırf itü odtü desiniz diye diğerlerini küçümseyin siz bakalım mezun olunca ne oluyor. bursada düzenlenen eleco'da sunum yapan, itü'de öğretim üyesi olan doç.dr(isim vermeyeceğim) 'u sorularımızla kilitledik. adam öyle baktı kaldı. uludağ üniversitesinde okumaktan gurur duyuyorum.
ben ne makineler tasarladım da alıcıya çıkarmadım. yanlış anlaşılmasın nazar değmesin diye.
bu sayılan üniversitelerden birine yeni girmiş dünün liselisinin ya da hayatı etiket, kariyer, vizyon , aktivite kelimelerden oluşan taze iş bulmuş sistem kölesinin söylemi. ulan sanki çok ağır mühendislik ülkesiyiz de amk ilk 500 de bir tane mühendislik üniversitemiz yok dünyada. hadi oldu diyelim. çok harika yapılarımız var dimi çok sağlam. .ok ağır tanklarımız , arabalarımız. amk sadece teori öğreniyorsunuz. gelip program bilmeden adam akıllı dil öğrenmeden, piyasada pişmeden milleti aşağılayıp egonuzu masturubize ediyorsunuz.

(bkz: münich teknik üniversitesi mezunlarının türk mühendisleri mühendisten saymaması)

(bkz: yersen)

(bkz: bakış açısı)

edit: noldu yemedi mi ?
Harran Üniversitesinden meğzun olan adamın istanbul Teknik Üniversitesinden meğzun olan adamdan çok daha fazla para kazanması sonucunda mühendisliğin okunulan okulla hiç bir ilgisi olmadığını sadece beyinsel yatkınlık olduğunu doğrulayan bir cümledir.
güncel Önemli Başlıklar