bugün

'kendini güzel bulan insana çirkinsin demek ne zordu, desen bile muhtemelen sana inanmıyor hatta senden huylanıyordu.'

sence ben güzel miyim diye bir soru yöneltti, uzaktan bakınca kurbağaya benzeyen, pörtlek gözlü, kendine fazlaca güveni olan elif isimli sınıf arkadaşım fakat bu soruyu bana güzel olup olmadığı gerçekten aklına takıldığı için değil ego tatmini için soruyordu, belliydi...

kendimi alıcı fiyat ne kadar diye sorduğunda 'fiyat önemli değil, onu hallederiz' diyen satıcı misali yapmacık hissederek lafa girdim.

f628-yani güzelsin bence takma kafana.

elif-hmm nasıl açıklardın benim güzelliğimi.

f628-tatlı şeyler için deriz yaa, yemede yanında yat.(bunun anca yanında yatılır zaten gece görsen korkarsın)

elif-hihi gerçekten mi?

f628-gerçekten.

elif- hihi peki. *

2 gün sonra...

**

elifin arkadaşı gülşen suratında hastamızı kaybettik diyecek doktor ifadesi ile bana doğru geliyor lakin beni görmüyor gibi davranıyordu, bir gariplik vardı, yanıma yaklaşınca anlık bir şekilde gözümün içine bakıp gözlerini başka yere kaçırdı ve lafa girdi...

gülşen-f628 baksana bi, elif sana bir şey söylememi istedi.

f628-efendim?? ne söyledi?

gülşen-elif düşünmüş taşınmış, olmaz dedi.

f628-neye olmaz dedi??

gülşen- senle çıkmazmış, anlaşamazmışsınız, yürümezmiş, düğününde ki masa örtüsü renginde uyuşamayacağınızı düşünüyor.

f628-?!?!?! ben onla çıkmak istemiyorum ki ?? ne alaka yaa??

gülşen- ee sen ondan hoşlandığını söylemişsin.

f628-(iç ses- yok artık)ben öyle bir şey demedim, o geldi sordu bana.

gülşen-tabi tabi kesin öyledir.

f628- :(

**
bu tür kızlarla başa çıkılmazdı.
+gittikçe güzelleşiyorsun sen.
-ay çok teşekkür ederim.
+az daha git.
-nasıl yanii ?
+git git biraz daha git !
Kendini buna gerçekten inandırdıysa bir süre sonra istemeden siz de inanıyorsunuz.

Kız cidden guzel gelmeye başlıyor gözünüze. Hep bu algı operasyonları ve özgüven işte.

Çirkini bile guzel gösterir.
Saçları dümdüz ve gözünde 2 metre yamuk çekilmiş eyeliner olan kızlardır.
Kendini çirkin sanan bir güzel kız degildir.
kendini güzel sayıyorsa zaten güzel kızdır. kime göründüğü değil ne gördüğü önemli olan kızdır.
(bkz: aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış)
Bir anda tüm dikkatleri üzerine topladığını düşünen,sorduğunuz her sorunun altında ona yazdığınız hissine kapılıp iğneli cevaplar veren,sürekli benim gibisi yok edalarıyla ortalıkta dolaşan,çirkinliğini markalı kıyafetler ve pahalı aksesuarlar ile kapattığını zanneden,bir kaç bölgesi estetikli,genellikle bronz,babası zengin kız tipidir.
Görüldüğünde derhal uzaklaşılmalıdır.
kime göre güzel ya da çirkin sınıflandırması yapabiliyorsunuz? Kaç kişi böyle yaftalamalar yüzünden psikolojik tedavi görüp, estetik manyağı haline geliyor farkında mısınız? götünüzden çıkardığınız güzellik nornlarınızı aynı hızla geri sokmanızı diliyorum. insanların dış görünüşü ile kendi egosunu tatmin eden çirkin ruhlu insanlar. istediğiniz kadar güzel olun ama siz de benim için çirkinsiniz.
etrafındaki burcucum çok güzel çıkmışsın tayfası yüzünden kendini scarlett johansson sanan koca burunlu kızdır.
ben bazen bu modele giriyorum. ne biliyim hacı, makyaj falan yapınca bi şeye benziyorum sanki.işte o zamanlarda kendime kısa bi süreliğine de olsa güzel hissediyorum. napalım panpa çirkinsek, ölek mi?
(bkz: göreceli kavramlar)
O değil de, içi güzelse; 'eyvallah' denilir geçilir.
böyle mevzular öyle ulu orta çok kurcalanmaz.

(bkz: Sütünü içtin mi sen)
(bkz: kendini çirkin sanan güzel kız)
naber pınar dediğinizde '' uff sanane be slak '' diyen kızın kuzenidir .
güncel Önemli Başlıklar