bugün

(bkz: yok öyle bir dünya)
saplantılı insanlarda görülen yanılsama. saplantı halini sevgi gibi gösterip normal olarak kabul ettirmeye çalışır bunu yapan insanlar.
seven insan acı vermez, unutmayın.
kendi hayatını unutarak onun hayatını yaşamaktır.
aslı kendi çok sevmektir. mutluluğu, yanındaki bireyi bile kişi kendisi için ister aslen.
mübalağadan öte bir şey değildir.*
yapilmamasi gereken hede. hele de sevgili icin hic yapilmamasi gereken

degmiyor cunku.
mümkündür. hatta bazen onun üzüldüğünü öğrenip kendini hasta eder insan.
Bazi yavsaklara kapak olmustur.
aptallıktır. kaybettiğinde kendini de kaybetmemek için hiçbir şeyi kendinden çok sevmemelidir kişi. insan bir kişiye bağlanırken terkedilme, yalnız bırakılma ihtimalini düşünmeli ona göre kendinden bir şeyler vermeli. eğer bunları düşünmeyip kendimden çok seviyorum diyorsa kaybettiğinde yok olmaya mahkumdur maalesef.
her şeyi çok sev ama hiç bir şeye bağlanma çünkü bu seni sadece üzer.
lldgl.
Oyle bir sey yoktur. Siz hic kimseyi kendinizden cok sevemezsiniz cunku o cok sevdiginiz insani kendiniz icin seviyorsunuz , sizin olabilmesi icin.Size karsi en ufak kotu bir hareketi oldugunda neden cok bozuluyorsunuz? Onun sizden uzaklastigini , onu kaybettiginizi anladiginiz icin . "Ben onun icin olurum." dediginizde de aslinda onun icin olmuyorsunuz , onu kaybettiginizi anladiginizda ve siz kisisel egonuzu kaldiramaz hale geliyorsunuz ve intihar ediyorsunuz. O sizin oldugunda her sey harika oluyor , olmadiginda askiniz buyuyor oyle mi? Hayir tabii ki insan egoist bir hayvandir ve bencilligi de hayatinin en temel taslarindan birisidir.Ask da bencillik uzerine kurulmustur
Not:bu entry de ebeveyn evlat iliskisi goz ardi edilmistir.
sanrıdır. elde etme psikolojisi ve kompleksle sarmalanmış hastalıklı bir ruh halidir. ayrıca hiç çekici değildir.
Kötü bir şey değildir. Kendinize inanılmaz zarar verirsiniz, arkadaşlarınız her seferinde bunu belirtir ancak sizin umrunuzda olmaz. olsun ya, bu tadı tatmak çok zevkliydi dersiniz.
(bkz: yok artık lebron james) şaka yapıyorum ciddiye almıyorsunuz inşalla?
anne sevmektir, oğul sevmektir.
Asla bir adam yada kadın değil. Bunun kendinden çok sevme durumu ida ve nefisten sıyrılmakla mümkündür.

Aşık olma durumu gururu ve mağruriyeti yanında getirir.
Ancak bir oğulu severken gururu terk ederiz.
Kendimize ihaneti her durumda yapabılırız ancak bu durum yanlızca fedakarlıktandır. Yani kendimizden vazgeçerek değil ödün vererek tatmin oluruz. Şefkatin boyutları fedakarlığın ve kendini hiçe saymanın sınırlarını belirler.

insan kendinden başka en çok kendisini dünyaya getirenle dünyaya getirdiğine şefkat eder.
Annedir o anne..
kendini sevmeyip onu sevmek diye bir üst modeli de vardir.
Olur oyle vakaalar. Siki tutarsin her manada.
Kocaman bir yalandır. Senin yerine ben öleyim derler, iş realiteye geldi mi alın bunu alın bunu beni salın diye dönüverirler.
Kendinden çok sevmek kaybetmek demektir. Kimi kendinizden çok seversiniz bir gün kuş misali uçup gitmiştir ve kimi zaman buna mevla da razı olmayabilir. Kendinizden çok sevdiğiniz kişi bunu bilmez ki ne bilmez anlayamaz ve her zaman şu vardır ikili ilişkilerde hep biri daha çok sever.
eleştiriyi kabul etmeyen her insanda bulunan ama kendini sevmeyi bile eleştiri saydıkları için reddettikleri özelliktir.
(bkz: bir şey için sevmek/#18435489)
(bkz: bir şeye rağmen sevmek/#18530979)
bilimsel olarak mümkün değildir.
her insan biraz bencildir. ancak bu çok farklı bir durumdur. sevince -her gün başka birine seni seviyorum diyebilmekten bahsetmiyorum, gerçekten sevince- zaten sevdiğinle bir olur duyguların. kendini sevmek, onu sevmek diye bir şey söz konusu olamaz. seversin, düşünmez seversin..
Kendini ne kadar sevdiğine göre dozu değişkenlik gösterebilir. Ama vardır bu olay. Ben inanıyorum.