bugün

neden ırkımızı bu kadar çok önemsiyoruz ki? neden türlüğümüzle veya kürtlüğümüzle, almanlığımızla, araplığımızla övünüyoruz? yaratıcı yaratırken aynı yaratmamış mı?

bence çok yanlış. insanlar yaptıklarıyla övünür. hanginiz ırkımı ben seçtim diyebiliyor? ben türküm ama türklüğümle gurur duymuyorum. arap olsaydım yine duymayacaktım veya kürt veya japon. ne önemi var ki? neden insanların zorla türküm demesini istiyorsunuz? neymiş efendim bu ülke türklerinmiş diğer ırklar ancak hizmetçi olabilirmiş.(#12217944) bu ülke türküm diyen herkesinmiş. yok öyle birşey. bu topraklarda kürtlerde, araplarda, ermenilerde, yunanlarda, çerkezlerde yaşıyor, yaşamış, yaşayacak. neden kabullenmiyorsunuz?

Neyse fazla uzun yazmayayım zira uzun yazınca okumadan eksiliyorlar. kısa yazarsam okuyup eksilerler belki.

edit: Irk biyolojik anlamda olmasada sosyolojik anlamda milletin yerine kullanılır.
ırkla övünmek diye açsaymış da altında verseymiş keşke sosyal mesajını.

ya arkadaş türkçeyi doğru kullanın ya, ya da gidin başka dilde yazın.
yanlıştır. o bahsedilen ırk değil, millettir.

ırk, insan ırkıdır.

türk, alman, arap...vs birer milletir.
mensup oldugum avrupai irkin mediteran alt irkiyla gurur duyuyorum. yasasin avrupai irk. catlayin lenk avustralidler, negridler ve mongoloidler....
allah allah! pek s(i)acma oldu, farkindayim.
tek kelimeyle mallıktır.
aynı toplumda yaşayan, ortak noktaları olan insanların sahip olmaması gereken duygudurum. düpedüz ayrımcılıktır, hiçbirşey değil. o kürt, bu çerkez, şu laz. yok abi olmaz, bütünlük duygusu sahibi olan insanlar gurur duymalı kendisiyle.
fasistlik degildir.
fasistlik, kendi irkini diger irklardan ustun gormektir.