bugün

çoğu kişi gibi şahsımında hayali ama çok çol zor bir iş ama becerebilirsen, domates ne demeki et ne demek, ekmek ne demek anlarsın ve hayret dersin. geçen sene bahçeden direk koparıp yediğim, ata tohumu domates yedim de havaya uçuyordum. hakkat anlatılacak bişey değil. basit geliyor ama muazzam bir lezzet.

zorluklarına gelince.
arkadaş hadi diyelim uygun bi arazı buldun. ahır, kümes yapmak hayli masraflı. hadi yaptın diyelim. her gün ilgileneceksin ama her gün. tatil matil yok.
hadi bunlara da katlandın. hayvanı keseceksin. alışıp, zaman zaman başını okşadığın, koyunu, horozu keseceksin. tüyü ayrı dert, iç atıklları ayrı dert.
buğdayını yetiştirdin. hani değirmen.

ha bunların bi çözümü de, işci tutmak lakin o zaman derdini katlamış oluyorsun. bir işci tuttun mu artık işletmeci gibi sayılıyorsun. işçi haklı olarak sigortasını, kıdem tazminatını arıyor. e hadi ben hevesimi aldım. kapatıyorum çiftliği desen, haliyle gönül koyuyor.yok ben bunları aramam diyen işçi yıllar sonra, vazgecip seni şikayet etsei hem sigortasını toplu olarak ödüyorsun hem de tazminatını.
hayır bunlar onun hakkı da, iş zor yani.

gene maalesef, endüstrinin senin için böyle ürünler üretmesini bekleyeceksin ama dürüst işletmeci zor bulunuyor.

napıcaz lan?