bugün

insan ı kendi vatanından soğumaya sevk eden olaylarla karşılaşıldığı andır.

bunlar genelde cahillikle ve medeniyetsizlikle ilgili anlardır. örnek verecek olursak;

türk insan ının yılbaşı ve christmas'ı birbirinden ayır edemediği için her yıl yeni yılı kutlayanlara kafir diye baskı yapmaya kalktıkları ve aslında dışarıda dananın bokunun içindeki böceği götünden çıkan pisliğin sahip olduğu zekasının olmadığını anladığınız andır.

ayrıca her ramazan ayında sürekli oruç ile ilgili aynı soruları sorması ve aynı yanıtları alması.

yunanistan maçında saygı duruşunda ıslıkla protesto edip insanlıktan çıktıkları an.

sivasta oteli yaktıkları an.

kürt ya da türk diye insanları dışladıkları an.

işte bunlar beni vatanımdan en çok soğutan anlar.
yılbaşı ve noel'i ayırt edememesi olayları ile hiçte alakası olmayan hissetme anı.
şimdi cahillik ve medeniyetsizliği yılbaşına ve noel olayına kadar indirmenin vermiş olduğu gaz ile verip veriştirilebilir. lakin ki öyle değildir.
olum sizin yılbaşı diye kutladığınız şey ne? ciddi soruyorum. neyini kutluyorsunuz yani? evet 2016'ya gireceğiz. sen bu yıl içerisinde ne yapacaksın? kitap mı yazacaksın? bir şarkı falan mı besteleyeceksin ne bileyim bir tiyatro oyunu mu sergileyeceksin? bilim, felsefe alanlarında bir çalışmaya mı katılacaksın? ne faydan dokunacak yani bu halka?
şimdi, kürt ya da türk diye insanları dışladıkları an diyip ardından dışladığın o sözde senden cahil kesimden bahsediyorsan hakikaten öncelikle bir fenafillaha falan yatma girişiminde bulun.
evet bu ülkede hakikaten cahil ve dangalak bir ton insan var, yok değil. evet avrupa kıyılarında da dolaştım ve gördüm. orada gördüğüm de muhteşem şeyler değildi. nedir olum sizin bu anti oryantalist akıl oyunlarınız? bu tipler sonra gidip diğer başlıklarda rusların egosunu sıvazlıyor. ama bunu yaparken hiç dönüp aynaya bakmıyor.
velhasıl kelam, vatan denilen zımbırtı da yoktur çocuklar. varsa da yanılsamadır. bu dünya hepimizin.