bugün

yeni yila zengin uyanma hayali kuran cocuk ile aynı duygulara, aynı saflığa sahip insandır hiç şüphesiz. fiziken aynı durumda olmamaları, paydaları ortak* hayaller kurmalarına engel midir? elbette değildir.. sensin, benim, o burda bahsi geçen hayali kuran insan. herkes yani.. hepimiz yani..

ulan hayal bile kuramayacaksak bu .minakuğumun dünyasında, nasıl mutlu olucaz? kimi zaman sevilen kızın elini tutmak, kimi zaman istenilen arabayı sürmek, üniversiteyi kazanmak, iyi bir iş sahibi olmak, başka ülkeler görmek.. vs. vs. zamanı ve çeşidi değişse bile ortak noktası var hepsinin; insanın üzerine üzerine gelen bu hayata karşı direnç göstermek! direnç gösterecek gücü bulabilmek. gülebilmek için hiçbir sebebi olmayan, huzurun ne olduğunu bilmeyen bir insanın bile hayal kurarken yüzünde hafif bir tabessüm oluşuyorsa, anlık dahi olsa huzuru tadabiliyorsa kötü bir şey değil lan hayal kurmak! tabiiipin ucunu kaçırmadan yapmak gerek bunu da, tıpkı hemen hemen her konuda olduğu gibi. tamamen hayal dünyasına çekilip gerçeklikten soyutlanmak, halihazırda içinde olunan durumdan çok daha fazla dert verir insana. istemediği bir çok şey başına gelebilir o vakit. o yüzden limitini de iyi bilmek şart bunun. o zaman işte daha iyi anlaşılıyor yaşamanın tadı..
* a: ben kararımı verdim hacı!

b: hayırdır inşallah, durduk yere ne kararı bu?

a: kendi işimi kurcam amk.

b: iyi kardeşim, her zaman arkandayım biliyosun.bu lafa bitiyorum

a: eyvallah hacı.

b: eee... ne iş yapmayı düşünüyosun?

a: valla daha ona karar vermedim. sermaye lazım önce.

b: heee, desene mevzu derine iner.

a: aynen... önce sermaye...